Medycyna jest dziedziną, która nieustannie się rozwija. Jest to konieczne, by w pełni wykorzystywać jej potencjał w walce z coraz to nowszymi, jak i wcześniej nieuleczalnymi chorobami. Postępy w wykrywalności chorób choćby w ostatniej dekadzie dały zielone światło do dalszych działań w tym zakresie. Wiele nowoczesnych sprzętów medycznych jak i badań służy społeczeństwu, by jeszcze szybciej wykryć chorobę i skuteczniej z nią walczyć.

Biorezonans – co to takiego?

Jedną z nowych metod leczenia, a zarazem przełomem w medycynie niekonwencjonalnej, jest odkrycie badań biorezonansowych. Choć zaskakujące efekty tej metody odkryto dopiero w XX wieku, to bez wątpienia czerpie ona z wielowiekowej filozofii chińskiej. Osoby stosujące ten typ terapii mają szansę na skuteczne zwalczenie pasożytów, bakterii, czy boreliozy. Choć często mylona z rezonansem magnetycznym – nie ma jednak wiele wspólnego z medycyną, gdyż nie wiąże się z naukowymi metodami diagnostyki chorób. Biorezonans polega na wykorzystaniu wibracji elektromagnetycznych w celu postawienia diagnozy choremu, jak i podczas jego leczenia. Stosując terapię biorezonansem wprowadza się drobnoustroje chorobotwórcze w drgania, na skutek których ulegają one rozpadowi. Dodatkowe efekty drgań mają wzmacniać naturalną energię człowieka, poprawić pracę narządów czy wyrównywać poziom fal mózgowych człowieka.

W czym fenomen biorezonansu?

Przewagą tego rodzaju metody leczenia jest jej biologiczna bliskość ludzkiemu ciału, informuje Anna z gabinetu BIOANNA. Chodzi o to, że fale, które wysyła się podczas badania, są bardzo charakterystyczne dla normalnej pracy ludzkiego organizmu. Zabiegi są nieinwazyjne i nieagresywne dla ludzkiego ciała, stąd wielu pacjentów w ich trakcie właściwie nic nie odczuwa. Dzieje się tak dlatego, że naturalnym procesem dla ludzkiego organizmu drgania wewnątrz niego. Stąd zastosowanie drgań w sztuczny sposób nie burzy jego funkcjonowania, lecz wręcz przeciwnie – potrafi uzdrowić.

Leczenie biorezonansowe stosuje się bardzo często w połączeniu z innymi metodami. W trakcie kuracji zaleca się picie dużej ilości wody, by wypłukać zbędne mikroelementy z naszego organizmu. Poprawie jakości życia służy także umiarkowana, lecz systematyczna aktywność fizyczna w postaci chociażby codziennych spacerów, ale i uczęszczania na różnego rodzaju zabiegi fizjoterapeutyczne. Często wspomaga się leczenie poprzez korzystanie z leczniczych ziół oraz suplementów na ich bazie np. piciu naparów ziołowych czy stosowanie suplementów korzystanie wpływających na stan zdrowia pacjenta.