Trudno wyobrazić sobie dzisiaj sprawne funkcjonowanie jakiegokolwiek zakładu przemysłowego, które nie posiadałoby właściwego zaplecza technologicznego w postaci innowacyjnych i nowoczesnych maszyn, urządzeń oraz narzędzi. Żadne współczesne stanowisko pracy nie jest w stanie obejść się bez maszyny, przede wszystkim dlatego, że obecnie zwiększony nacisk kładzie się na zwiększoną konkurencyjność.

O tym, jak trudno przenosić ciężkie elementy z jednego miejsca na drugie wiedzą doskonale pracownicy firmy Dalmec, zajmującej się na co dzień projektowaniem, konstruowaniem oraz modernizowaniem nowoczesnych manipulatorów przemysłowych, stanowiących doskonałą alternatywę dla klasycznych żurawi przemysłowych, suwnic oraz wciągarek.

Ręczne operacje transportowe nadal są tymi, które wykonywane są w przestrzeni hal produkcyjnych i zakładów przemysłowych najczęściej i najchętniej, jednak ich tempo nie byłoby odpowiednie bez pierwiastka mechanicznego. Manipulatory Dalmec odznaczają się znakomitą zwrotnością, płynnością ruchu oraz prostą obsługą, co w praktyce okazuje się być podstawą podczas codziennych zmagań z wykonywaniem powierzonych sobie czynności.

Ze względu na konieczność zaprezentowania atutów i sposobów działania manipulatorów, specjaliści firmy Dalmec organizują szkolenia stanowiskowe i kursy, na których zdobyć można uprawnienia obsługi skonstruowanych urządzeń. Na stronie internetowej www.dalmec.pl zapoznać się można bliżej z rozbudowaną ofertą sprzedażową manipulatorów przemysłowych, wspomagających ręczne prace transportowe i wykorzystywanych na wszystkich tych stanowiskach pracy, przy których występują powtarzalne operacje przenoszenia ręcznego. Więcej potencjalnych zastosowań znajdziesz na http://www.dalmec.pl/pl/przyklady-zastosowan,222.html – narzędzia wykorzystywane są z powodzeniem w wielu dzidzinach przemysłu.

Dzięki wykorzystaniu wszystkich dostępnych narzędzi oraz niewątpliwych atutów firmy w postaci rozbudowanego zaplecza technologicznego, konstrukcje Dalmec są solidne i poprawiają działania operatorskie. Osoby zajmujące się obsługą tego typu maszyn nie są zmuszeni do wykorzystywania własnej siły fizycznej, przez co do minimum sprowadzone jest ryzyko powstawania urazów kumulacyjnych.