Depilacja laserowa

Coraz częstszym widokiem w salonie kosmetycznym są mężczyźni oczekujący nie na swoje partnerki, a na zabieg kosmetyczny. Dbanie o swoją urodę już powoli przestaje być domeną kobiet. Wizerunek zarośniętego z zaniedbanymi dłońmi i ogorzałą twarzą mężczyzny, powoli przechodzi do lamusa. Model faceta metroseksualnego staje się powoli coraz bardziej popularny w naszym społeczeństwie.

Dla większości kobiet wystarczy kiedy mężczyzna jest ogolony, czysty i pachnący, ponieważ świadczy to o tym, że przestrzega głównych zasad higieny, takich jak codzienny prysznic i używanie antyperspirantu. Jednak czy jest to potrzebne by mężczyzna odwiedzał salon kosmetyczny częściej niż jego żona?

Oczywiście są przypadki, kiedy wizyta jest niezbędna, na przykład przy mało estetycznych zmianach skórnych, z którymi poradzić sobie może tylko wykwalifikowana kosmetyczka lub przy innych niezbędnych zabiegach prozdrowotnych ale maseczki nawilżające?

Zbytnia dbałość o wygląd u mężczyzn może wywołać lawinę krytyki, bo jednak przesada w tym temacie może skutecznie pozbawić atrybutów męskości niejednego metroseksualistę, czyniąc z niego obraz niedostatecznie męskiego osobnika.

Co innego, gdy mężczyzna decyduje się na spa. Jest to pewna forma spokojnego relaksu i upiększania, ale zdecydowanie nie ingeruje w męskość tak jak pomadka czy farba do włosów. W spa można odprężyć się w saunie suchej i parowej, skorzystać z masażu wykonanego przez profesjonalnego masażystę oraz zrelaksować się w jackuzzi. Oczywiście co spa to troszkę inna oferta zabiegów i rzeczy, z jakich możemy korzystać. Idąc do spa myślimy przede wszystkim o relaksie i ukojeniu zszarganych nerwów. Nowsze trendy nie tylko dotykają mężczyzn, którzy powoli zmieniają swoją naturę, ale również kobiety, które przez transformacje kulturowe muszą umieć rozwinąć u siebie męskie instynkty, by móc podołać wyzwaniu i stylowi kobiety wyzwolonej, która potrafi zadbać o rodzinę.

W obecnych czasach, przy gonitwie szczurów i wszechobecnym braku czasu dla siebie miejsca, w których można się szybko zrelaksować, są na wagę złota. Wszelkie gabinety masażu, do których można się udać w porze lunchu, salony kosmetyczne, gdzie w godzinkę kosmetyczka zrobić może maseczkę połączoną z relaksującym masażem twarzy. Taki styl życia wymaga również trwałych rozwiązań, takich jak depilacja laserowa.

Jest to wygodne z tego względu, iż po kilku zabiegach laserem można na stałe pozbyć się uciążliwego owłosienia oraz konieczności marnowania czasu na ciągłą depilację. Depilacja laserem należy do zabiegów, przed którymi należy się przygotować oraz przestrzegać zaleceń kosmetyczki.

Dobrym tego przykładem jest również makijaż permanentny. Jest to swego rodzaju tatuaż, z tą różnicą, że barwniki używane w makijażu permanentnym są wprowadzane do naskórka, a nie do skóry właściwej, jak w przypadku tatuażu oraz makijaż nie jest tak trwały. Coraz więcej kobiet decyduje się na tego rodzaju zabieg, ponieważ powala on zaoszczędzić dużo czasu, który przypada na codzienne malowanie się i zmywanie twarzy.

 

źródło: http://dermique.pl/laseroterapia/depilacja-laserowa/

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 0.0/10 (0 głosów )
VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 0 (z 0 głosów)