Bary i restauracje od dawna się cieszą sporą popularnością. Odwiedzenie takiego miejsca to nie tylko możliwość spożycia wyśmienitego obiadu, lecz również do porozmawiania ze znajomymi, przyjaciółmi czy rodziną. Przeważnie idąc w takie miejsce będziemy się kierować się własnymi spostrzeżeniami lub recenzjami znajomych. Najlepsze restauracje będą chwalone, przez co bez przerwy będą miały grupę wiernych miłośników. Lecz sporo restauracji w różny sposób oszukuje klientelę. Przygotowywane potrawy są niedoważone, zaczynają używać zepsutych lub kiepskiej jakości surowców, a niekiedy po prostu jedzenie jest mało zjadliwe.

Jeżeli będziemy wiedzieć o tego typu restauracjach, to na pewno tam nie zajrzymy, cóż zrobić jednak, kiedy będziemy się wybierać do innej miejscowości i tam mamy zamiar odpowiednio się posilić? Niezwykle przydatny w takich przypadkach jest internet, gdzie na jednym z wielu serwisów można będzie odszukać recenzje o lokalach i odszukać te chwalone. Podając w wyszukiwarce frazę restauracje Warszawa lub restauracje Łódź otrzymamy listę serwisów przeróżnych restauracji. Starczy wtedy odnaleźć serwisy, publikujących recenzje i opinie i znaleźć polecane miejsca. Przeważnie usatysfakcjonowani internauci będą chwalić swe ulubione lokale, w tego typu opiniach podając wiadomości o pożywieniu, ale także atmosferze panującej w lokalu. Przez to udając się do innej miejscowości bezproblemowo znajdziemy lokal, w którym tanio i dobrze możemy zjeść smaczny obiad.

Jeżeli mamy chęci, to możemy także napisać własną recenzję, aby inne osoby poszukujące wartej odwiedzenia restauracji szybko ją mogły wyszukać.