Kapitał ludzki a strategiczne inwestycje w Polsce

Polska zajmuje wysokie miejsce wśród miejsc wybieranych przez inwestorów zagranicznych. Przyciągają ich między innymi specjalnie przygotowane strefy ekonomiczne, atrakcyjne koszty prowadzenia działalności wraz z licznymi zniżkami i upustami przez pierwsze lata prowadzenia działalności, również plusem jest bardzo dobra lokalizacja kraju, w środku Europy, pomiędzy wschodem a zachodem, a także krzyżujące się w Polsce trakty komunikacyjne. Wśród korzyści, jakie sprawiają, że liczne strategiczne inwestycje mają miejsce właśnie w naszym kraju, także jest kapitał ludzki. To właśnie on w dużej mierze jest w stanie przyciągnąć nowych inwestorów i to praktycznie w każdej branży.

Główną korzyścią są świetnie wykształceni specjaliści. To właśnie właściwa kadra jest w dużej mierze podstawą w pracy, o czym doskonale wiedzą zagraniczni inwestorzy. Dlatego wszystkie te strategiczne inwestycje, które wymagają profesjonalnej załogi, są w Polsce bardzo często realizowane. Wysoko współczynnik osób posiadających wykształcenie kierunkowe jest ogromnym plusem dla wielu firm przy wybieraniu miejsca do inwestycji. Polacy stawiają na wykształcenie oraz na znajomość języków obcych i wielu z nich nie ma problemów z takim solidnym przygotowaniem znaleźć dla siebie pracę w zagranicznych firmach. To z pewnością zachęca do strategicznych inwestycji w Polsce.

Również atutem są atrakcyjne koszty prowadzenia działalności i zatrudniania pracowników, co jest atutem przy ryzykownych strategicznych inwestycjach. Niskie płace minimalne, również możliwość zatrudniania pracowników na różne formy umów to dla pracodawców duże ułatwienie w prowadzeniu działalności. Również warto przy tym wskazać, że sporo inwestorów wcale nie proponuje swoim pracownikom minimalnych pensji, ale sowicie ich wynagradza, wiedząc, że to może zaprocentować w przyszłości, zwiększając zyski ze strategicznych inwestycji.

Wielu zagranicznych inwestorów wskazuje, że w Polsce szybko udaje im się znaleźć odpowiednich pracowników praktycznie dla każdej branży. Informatyka, telekomunikacja, handel, montaż, branża spożywcza czy też praca przy liniach produkcyjnych – tam, gdzie pracodawcy ogłaszają nabór, kandydatów jest naprawdę dużo i dzięki temu przedsiębiorcy mogą bez problemu znaleźć właściwą załogę do realizacji zamierzonych zadań.

Podsumowując, strategiczne inwestycje w Polsce także są tak popularne dlatego, że posiadamy bardzo atrakcyjny kapitał ludzki dla inwestorów chcących wprowadzić strategiczne inwestycje. Dużo specjalistów, którzy odznaczają się wyższym wykształceniem i płynną znajomością języków, pracownicy dostępni bez problemu prawie dla każdej branży i dodatkowo atrakcyjne koszty ich zatrudniania – to wszystko sprawia, że w Polsce powstaje wiele nowych firm.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 0.0/10 (0 głosów )
VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 0 (z 0 głosów)