Kolagen naturalny idealną receptą na stawy

Wzmożona aktywność sportowa, nadwaga, stres, niedobory żywieniowe  i przewlekłe schorzenia reumatyczne to prawdziwy dramat dla stawów. Stopniowo prowadzą one do ścierania, a nawet w niektórych przypadkach do całkowitego zdarcia chrząstki stawowej. To z kolei uniemożliwia prawidłowe funkcjonowanie stawu, powodując niejednokrotnie bardzo dotkliwy ból. Remedium dla tego problemu okazuje się kolagen, który jako najważniejszy składnik chrząstki stawowej zapewnia elastyczność i amortyzację.

Kolagen znajduje się w tkance łącznej i stanowi najważniejsze białko w organizmie. Zapewnia utrzymanie zdrowia oraz dobrej kondycji wielu ważnych elementów ludzkiego ciała, takich jak ścięgna, kości, skóra, rogówka oka, włosy czy paznokcie. Pozostaje w stałej wymianie, jednak po 25 roku stopniowo organizm traci właściwość odbudowy naturalnego kolagenu. Jego obecność w tkance kostnej sprawia, że kości są giętkie i lepiej amortyzują wstrząsy.  Dzięki temu wpływa na złagodzenie bólów kostnych. Z tego względu kolagen jest przeznaczony przede wszystkim dla osób narażonych na znaczne obciążenia stawów. Często jest też wykorzystywany w procesie rekonstrukcji kości.

Zapalenie kości i stawów to bardzo poważne schorzenie, które leczy się licznymi lekami. Jednak lepszym sposobem na złagodzenie bólu będzie środek naturalny, jakim jest opisywany kolagen. Okaże się on przydatny również w innych sytuacjach przyczyniających się do zbytniego przeciążenia stawów. Chodzi głównie o osoby, które aktywnie uprawiają sport i są narażone na szybsze ścieranie chrząstki stawowej i zużywanie się stawów. Także u ludzi z nadwagą może pojawiać się problem ze zbytnim obciążeniem stawów, a jak wiadomo przeciążenie stawów doprowadzi do ich uszkodzenia.

Kolagen można dostarczyć organizmowi przez odpowiednie suplementy. Jednym z nich jest KolagenMedica Forte 200mg (ok. 60 zł za 60 kapsułek), kompleks białkowo-roślinno-witaminowy, zawierający pełen skład kolagenowych aminokwasów o szerokim spektrum oddziaływania na organizm. Jeśli chcemy dowiedzieć się więcej w czym pomoże nam ten kolagen naturalny to warto zajrzeć na www.kolagenmedica.pl. W niższej półce cenowej znajdziemy Collaflex (ok. 35 zł za 60 kapsułek), wspomagający sprawność ruchową stawów oraz Doppelherz Aktiv Na stawy Kolagen (ok. 25 zł za 30 kapsułek), umożliwiający prawidłowe wytwarzanie struktur sieci i ich naturalną regenerację.

Oczywiście trzeba sobie jednak zdawać sprawę z faktu, iż same preparaty z kolagenem to nie wszystko, co możemy zrobić w przypadku dokuczliwych bólów stawów. Do domowych sposobów walki z nimi należą ciepłe okłady lub leczenie zimnem (krioterapia), utrzymywanie prawidłowej wagi ciała i odciążanie stawów przez korzystanie z kul, lasek czy chodzików. Pomocne będą również systematyczne, ale przede wszystkim odpowiednio dobrane ćwiczenia fizyczne, które umożliwią stopniowe zwiększanie zakresu ruchu stawu (bez ich obciążenia). Powyższe sposoby oraz suplementacja kolagenem będą bardzo pomocne w walce z bólami stawów.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 0.0/10 (0 głosów )
VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 0 (z 0 głosów)