Sony Playstation Portable jest właściwie dumą swoich autorów. Dlaczego ? W tym wypadku bowiem mowa o konsolce która daje nam kompletnie inne możliwości. Jest to dodatkowo pierwsze dziecko korporacji Sony, która zawsze tworzyła przecież konsole stacjonarne.

Jak widać, w tym wypadku, mamy możliwość korzystania bowiem z konsoli przenośnej, która jak na pierwszy produkt tego typu, stała się nadwyraz wielkim hitem o któym mowa jest nawet po 3 latach premiery jej na rynku.

Dzięki użytemu w konsoli procesorowi, również specjalizowanym układom graficznym możliwości graficzne konsoli biją na jego głowę swoich konkurentów. Sony Playstation Portable PSP została wyposażona w port USB, złącze podczerwieni, również moduł internetu bez-przewodowego, jaki obsługuje także wśród łączenia także z innymi konsolami Sony PSP, w trybie gry multiplayer. Można więc śmiało powiedzieć iż jest to produkt godzien swojej ceny którą za nią zapłacimy.

 

 

 Rozwój rynku konsol do gier

Konsole to konsole, zarówno przenośne jak i również zwykłe, zawsze mają coś do powiedzenia nam. My możemy się cieszyć, bowiem na dzień dzisiejszy dostajemy to coraz lepsze i lepsze konsole na nasz rynek, dzięki czemu widać iż mamy do czynienia z wielkim wzrostem ich możliwości która bierze się z naszego popytu w tym wypadku.

Na skutek naprawdę agresywnej kampanii reklamowej, która skierowana była nie tylko wśród odbiorców pojedynczych, ale również wśród developerów. na skutek porozumieniu z wielką już wówczas firmą Electronic Arts, Sega mogła wprowadzić pod strzechy hity z rozrywek salonowych, również niezwykle popularne w owym czasie rozrywki sportowe, typu Decathlon.

Ilość developerów w porównaniu z systemem Turbografx, w sezonie 1990 wynosiła 30 wśród 4, co było liczbą miażdżącą. Gra Sonic the Hedgehog, pokazała prawdziwe możliwości tej konsoli, zarówno pod względem animacji, grafiki jak na przykład i dźwięku, wszystko przy zachowaniu niesamowitej prędkości rozrywki.