Kosztowne remonty

Zbliża się wielkimi krokami sezon na remonty w mieszkaniach. Zacznie się wiercenie w ścianach, wprowadzające w szał sąsiadów, szczególnie tych mieszkających w blokach. Jeśli chodzi o domki jednorodzinne, to gruntowny remont nie powinien nikomu przeszkadzać. Aby go jednak solidnie rozpocząć potrzebujemy odpowiednich funduszy, gdyż wymaga on niemałych nakładów finansowych. Wszystko zależy też od tego, czy zabieramy się za remont sami, czy też zatrudniamy fachowców.

Planując gruntowny remont mieszkania, musimy być przygotowani na totalną „demolkę”. Po pierwsze trzeba popakować wszelkie nasze bibeloty i ochronić meble, bądź całkowicie pozbyć się ich z mieszkania. Sytuacja wygląda nieco inaczej, jeśli zakupiliśmy mieszkanie w stanie surowym od dewelopera, które wymaga jeszcze wykończenia i wyposażenia.

Aby wstępnie stworzyć kosztorys na taki remont, powinniśmy znać dokładny metraż mieszkania. Według niego, łatwiej będzie rozłożyć koszty. Standardowo, mieszkanie w bloku, posiada trzy pomieszczenia, czyli kuchnię, łazienkę, pokój i przedpokój. Remont powinniśmy rozpocząć od łazienki, gdyż jej wykończenie jest najbardziej pracochłonne i dosyć kosztowne. Następnie przechodzimy do pomieszczeń, które wymagają mniejszych nakładów pracy.

Remontując łazienkę, musimy zacząć od położenia płytek, zarówno na podłodze, jak i na ścianach. Do tego, potrzebny nam będzie również klej i fuga. Zakładając, że płytki wyłoży nam fachowiec, koszty jej wykończenia nieco się zwiększą. Może nas to wtedy wynieść około trzech tysięcy złotych. Kolejnym krokiem jest zakup wyposażenia i armatury. Sumując wszystkie koszty, łazienka może nas wynieść nawet osiem do dziewięciu tysięcy złotych. Szukając fachowca wystarczy, zakładając, że mieszkamy w Krakowie, wpisać po prostu „remont mieszkania Kraków”, a wyskoczą nam firmy remontowo budowlane, jak ta www.budorem.com.pl.

Przechodząc teraz do kuchni, również rozpocząć trzeba od położenia płytek i ich koszt wyniesie porównywalnie do tego z łazienki. W wyposażeniu kuchni zawrzeć trzeba meble oraz cały sprzęt kuchenny. Zatem, koszt wykończenia kuchni wyniesie nas w granicach od dziesięciu do trzynastu tysięcy. Zarówno do kosztów remontu kuchni, jak i łazienki należy doliczyć pomalowanie ścian, czyli około kilkuset złotych za jedno pomieszczenie.

Jeśli chodzi o pokoje i przedpokój, należy na początek wyłożyć panele. Ich koszt, w zależności jeszcze od metrażu, wyniesie nas około trzech tysięcy złotych. Następnie trzeba zagruntować i pomalować ściany. Koszt zakupu mebli jest już zupełnie indywidualną sprawą, w zależności od tego, na jak drogie możemy sobie pozwolić.

Podsumowując, są to jedynie orientacyjne koszty. Jeśli decydujemy się na wyposażenie o średnim standardzie, z remontem mieszkania powinniśmy zamknąć się w kwocie około czterdziestu tysięcy złotych.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 0.0/10 (0 głosów )
VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 0 (z 0 głosów)