Nie wszystkich stać na remont swojego mieszkania. Dlatego najlepszym sposobem jest remont poszczególnych pomieszczeń, co rok lub co parę lat. Jeżeli chcemy mieć cały dom lub mieszkanie ładne i utrzymane w nowoczesnym stylu będziemy musieli stracić więcej pieniędzy. A nie wszystkich na to stać. Dlatego Polacy decydują się na rozwiązanie tego problemu.


Oszczędzając pieniądze po kolei remontuję każde z pomieszczeń. Jednego roku na przykład zabiorą się za remont łazienki, po to by w następnym zabrać się przykładowo za jeden z pokoi, albo kuchnie. Takie remonty poszczególnych segmentów nie są takie kosztowne a można zrobić to bardzo dobrze i szczegółowo. Jeżeli wykonujemy sami remont to koszty remontu nie będą takie duże. Wystarczy kupić potrzebne materiały i własnymi siłami malować pokój, bądź tapetować. Jednak do pewnych rzeczy chcemy zatrudnić fachowca. Między innymi do zakładania kafelków do łazienki, czy montowania prysznica. Ekipy remontowe mają swój cennik, który przestrzegają i my musimy się do niego dostosować. Jeżeli życzymy sobie w naszym pokoju sufit podwieszany to koszt takiego założenia będzie wynosił od 40 złotych za metr kwadratowy. Za malowanie farbami emulsyjnymi ekipy liczą sobie około 7, 60 złotych a za farbami olejnymi od 25 złotych za metr kwadratowy. Jeżeli zależy nam na wykonaniu łazienki powinniśmy się liczyć z większymi kosztami. Natomiast założenie drzwi zewnętrznych to wydatek rzędu 500 złotych a drzwi wewnętrznych 150 złotych.

Jeżeli potrzebujemy fachowca od instalacji elektrycznych to będziemy musieli zapłacić od 45 złotych za punkt, a za instalacje wodno-kanalizacyjną wołają od 150 złotych. Jak widzimy to jedne z czynności, które będziemy robić przy remontach naszego domu. Gdy zaczniemy obliczać koszty remontu na kalkulatorze wyjdzie nam duża sumka, jeżeli zdecydujemy się na remont całego domu. Niektórych na to stać. Jednak w większości przypadków Polacy nie mogą pozwolić sobie na taki luksus. Decydujemy się raczej na kilku etapowy remont.