Każdy z nas lubi zatapiać się w fantastycznym świecie książek, filmów bądź gier fantasty, gdzie wszystko wydaje się być inne, gdzie świat odwrócony jest do góry nogami, a rzeczy niemożliwe stają się możliwe. Dlatego tak lubimy czytać książki fantastyczne o krasnoludach, elfach czy innych potworach, dlatego tak lubimy chodzić do kina na nowe filmy fantasty, a kiedy pojawia się w Internecie nowa gra fantastyczna, staje się ona również nowym celem do osiągnięcia i przejścia.

Wiemy doskonale, że to tylko fantastyka, że najprawdopodobniej nigdy nie będzie tak w rzeczywistości, że najśmielsze wyobrażenia o świecie w przyszłości zawsze pozostaną tylko wyobrażeniami, jednak będąc w świecie nowej gry czy tez filmu fantastycznego, staramy się nie myśleć o szarej rzeczywistości, lecz zatapiać się we wspaniałym i zaczarowanym świecie fantastycznym. Doskonale wiemy, ze krasnoludy, ogry, elfy oraz czarodziejki zostały wymyślone przez ludzi z ogromną wyobraźnią, że są to tylko zmyślone i nie istniejące stwory, jednak kiedy tylko mamy okazję, zatapiamy się w tym pięknym i nierealnym świecie fantazji.

Życie byłoby zdecydowanie prostsze, gdyby można było czarować, gdyby dobro zawsze zwyciężało nad złem, gdyby na świecie działo się wszystko tak, jak sobie zapragnęliśmy. Znając zaś okrutny i ponury świat rzeczywisty, lubimy dla przyjemności odrywać się od niego, właśnie poprzez zamykanie się w świecie opowiadań fantasty i wszystkich wymyślonych stworów. Któż z nas nie chciałby na swojej drodze spotkać prawdziwego smoka czy też elfa, albo jeszcze lepiej mieć okazję z nim walczyć, jednak takie rzeczy są możliwe jedynie w opowiadaniach fantasty, które lubimy czytać, oglądać, jak również w rozpowszechnianych od dawna grach fantastycznych, gdzie możemy wcielić się w jedną z ulubionych postaci fantastycznych.