Kto zadba o mój samochód?

Podczas ostatniego dwudziestolecia, w sposób wprost nieobliczalny, wzrosła liczba samochodów w Polsce. Dla wielu ludzi życie bez auta, w dzisiejszych czasach, wydaje się być nierealne. Takie czynności jak odebranie dzieci ze szkoły czy zrobienie zakupów, zajęłyby dużo więcej czasu i wysiłku, gdybyśmy nie posiadali własnego środka transportu. Bo jak przetransportować zakupy dla całej rodziny na tydzień?

Gdyby nie auto wybieralibyśmy bliższy sklep lub jeździli środkami transportu miejskiego, gdzie w obu przypadkach nasze siły są ograniczone, więc musimy powtarzać tę czynność kilka razy aby zgromadzić odpowiednią ilość artykułów. Ale najważniejsze co daje nam własny samochód, to czas i niezależność. Możemy znaleźć się w prawie każdym miejscu i wyjechać tam, kiedy tylko przyjdzie nam taka ochota. Dlatego tak cenny nabytek jak auto trzeba należycie pielęgnować. Jest prawie jak członek rodziny…Gdy jednak nasze auto ulegnie wypadkowi lub nawet dozna drobnego urazu, staramy się mu pomóc jak najlepiej umiemy. Przecież chcemy aby służył nam przez wiele lat, bo nie zachwyciłaby nas jego wymiana na kolejny, chyba że kwestie ekonomiczne nas nie dotyczą, ale jednak większość z nas jest przywiązana do swoich czterokołowych przyjaciół.

 

W takim świecie wydaje się być dobrym pomysłem na interes, dbanie o pojazdy. Nie tylko mechanika samochodowa, ale także naprawy blacharskie i lakiernictwo samochodowe. Wszystkie te dziedziny wymagają fachowej wiedzy, ale to nie powstrzymało wielu małych przedsiębiorców przed stworzeniem własnych firm, których zadaniem jest zadbanie o wygląd, czy też wnętrze naszego pojazdu. Skoro istnieje tak duża konkurencja wśród “lekarzy” samochodowych, to w jaki sposób wybrać tego, który zajmie się właśnie naszym autem? Zazwyczaj kierujemy się wtedy opinią znajomych albo staramy się korzystać z usług dobrze nam znanych fachowców. Największą nieufność budzą w nas mechanicy. Pracę lakiernika jest łatwo wizualnie ocenić, to samo tyczy się napraw blacharskich, ale w jaki sposób typowa gospodyni domowa oceni czy wtrysk paliwa zachodzi prawidłowo po wizycie u fachowca.

Dobrym sposobem na taki dylemat jest przestudiowanie opinii innych klientów. Można je często znaleźć w internecie, ale jeżeli nie jest to duża firma, warto nawet zapytać innego klienta spotkanego na miejscu. Pewnie każdy z nas słyszał o sytuacjach gdzie mechanik kradł części i wymieniał na jeszcze starsze, albo podczas wyceny jakiegoś drobnego elementu, znajdował awarię jakiejś drogiej części i trzeba było zapłacić dużą sumę, a tak naprawdę awaria nie miała miejsca. W dzisiejszych czasach chyba jednak możemy być coraz bardziej ufni. Wspomniane wcześniej sytuacje zdarzają się chyba coraz rzadziej. Kradzież części stała się prawie nieopłacalna (dużo częściej zdarzały się w latach dziewięćdziesiątych, no bo kto w osiemdziesiątych miał samochód?), a oszustwa naiwnych posiadaczy zniweczone przez chęć pozyskania stałego klienta. Za to wszystko chyba powinniśmy być wdzięczni dużej konkurencji fachowców chcących zadbać o nasz pojazd.

źródło: http://akropolnaprawy.pl/diagnostyka

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 0.0/10 (0 głosów )
VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 0 (z 0 głosów)