Leasing samochodu ciężarowego

Samochody ciężarowe, w biznesie, pozyskiwane są często poprzez leasing. Ten rodzaj nabywania aut, niezbędnych w naszej działalności gospodarczej, jest bardzo popularny i charakteryzuje się większą dostępnością niż np. finansowanie z kredytu.

Dodatkowo leasing samochodu ciężarowego, jest zazwyczaj dużo tańszy niż kupowanie za pomocą pożyczek i kredytów. Koszt jest oczywiście uzależniony od kilku warunków. Przede wszystkim najtańszy jest leasing samochodu nowego, prosto od sprzedawcy. Sytuacja taka ma miejsce nie tylko przy finansowaniu aut ciężarowych, ale przy wszystkich innych przedmiotach leasingu. Finansowanie przedmiotów używanych zawsze bywa drożej wyceniane przez firmy leasingowe.

Aby uzyskać samochód ciężarowy w leasingu, potrzebna jest deklarowana przez nas wpłata własna. Zasada jest prosta – im wyższa wpłata początkowa tym niższy koszt finansowania. W przypadku nowych samochodów, wpłaty własne mogą wynosić tylko 0%, jednakże z doświadczenia nie polecamy takich praktyk. Już nawet wpłata na poziomie 10% wartości samochodu pozwala nam znacznie obniżyć koszty leasingu. Leasing samochodu to umowa wiążąca leasingobiorcę z firmą finansowania, dla której istotny jest czas trwania umowy. Analogicznie – im ten okres jest dłuższy, tym całkowity koszt leasingu jest droższy.

Leasing operacyjny cechuje się m.in. tym, że umowa musi zostać zawarta na okres nie krótszy niż 40% normatywnego okresu amortyzacji. Pamiętać trzeba o tym, że nasza zdolność kredytowa, czyli to jak długo prowadzimy biznes, jakiej wielkości mamy przychody i czy zawsze byliśmy sumiennymi kredytobiorcami również ma znaczenie. Firmy finansujące, korzystają z baz dłużników takich, jak bankowa baza BIK czy Biura Informacji Gospodarczej. Jeśli zdarzyło nam się nie płacić rat w terminie i mamy negatywne wpisy w takich rejestrach, to nie tylko możemy otrzymać droższą ofertę, ale również możemy się spotkać w ostateczności z brakiem zgody finansowania. Planując własny biznes, warto jest wykalkulować poglądowy kosztorys, właśnie po to, by móc ocenić swoje realne możliwości istnienia i funkcjonowania na rynku.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 0.0/10 (0 głosów )
VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 0 (z 0 głosów)