Lekarsko – Dentystyczny Egzamin Państwowy

Studia medyczne jeszcze nie kończą przygody związanej z pozyskiwaniem prawa do wykonywania zawodu. Każdy przyszły lekarz, chcący pracować w zawodzie, musi zdać Państwowy Egzamin. Ci, którzy pragną zawodowo zajmować się zdrowiem naszych zębów, po ukończeniu studiów muszą zmierzyć się z LDEP. Gdyż stomatologia w Warszawie to dziedzina medycyny zajmująca się profilaktyką stomatologiczną, leczeniem jamy ustnej, wad zgryzu czy stawu skroniowo-żuchwowego.

Każdy przyszły stomatolog w Warszawie odbywający staż musi zgłosić wniosek, i wysłać do odpowiedniej Izby Lekarskiej. Odpowiednio od sesji, termin składania wniosków to do 30 czerwca, lub do 30 grudnia. Egzamin ma charakter pisemnego testu. Trudność polega na tym, że jednemu pytaniu przypisanych jest 5 odpowiedzi, gdzie tylko jedna jest prawidłowa. LDEP to 200 zadań i 4 godziny na jego rozwiązanie.

Kierunek taki, jak stomatologia w Warszawie nie ogranicza się do wiedzy na temat jamy ustnej. Oznacza to, że przyszły stomatolog w Warszawie, na Egzaminie może znaleźć pytanie dotyczące pacjenta z cukrzycą, chorobą kardiologiczną i związanym systemem leczenia. Zakres tematyczny zamieszczony jest na stronach internetowych. Trzeba wiedzieć, czym zajmuje się stomatologia w Warszawie, lecz również czego dotyczą: bioetyka i prawo medyczne, orzecznictwo, zdrowie publiczne czy medycyna ratunkowa.

Kandydaci do Egzaminu, którzy mają obawy co do zasad wypełniania testu, mogą znaleźć instrukcję w Internecie i długo przed przystąpieniem do Egzaminu zapoznać się z nią. Zmieniające się wciąż Ustawy o egzaminach medycznych mogą nieco zaniepokoić studentów. Każdy studiujący przyszły stomatolog w Warszawie, w roku akademickim 2011/2012 LDEP zdaje na dotychczasowych zasadach opisanych w Rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 15.05.2008 roku. Więcej szczegółów znajdziesz na www.katarzynalasek.pl.

Zmiany dotyczą końcowego egzaminu medycznego, nowelizacja Ustawy weszła w życie dnia 01.07.2011 roku. Ci, dla których stomatologia w Warszawie będzie kierunkiem realizowanym od 2012/2013 roku, zmiany Ustawy zrealizowane będą w 2017 roku podczas Lekarsko-Dentystycznego Egzaminu Końcowego. Portal egzaminymedyczne.pl posiada moduły z testami i komentarzami do pytań, które stomatologia w Warszawie dotyczy. Warto więc zapoznać się z nimi, by każdy przyszły lekarz stomatolog w Warszawie LDEP zdał uśmiechająco.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 0.0/10 (0 głosów )
VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 0 (z 0 głosów)