W grze poker określane są pewne zasady, strategie czy turnieje. Również jeśli chodzi o limity, to wyróżnić możemy ich kilka. Będą one określały maksymalna i minimalną wysokość otwarcia i przebicia podczas trwania licytacji. Wyróżniamy więc trzy limity: No :Limit, Pot Limit oraz Fixed Limit. Wybór określonego rodzaju limity następuje tuż po wyborze rodzaju gry.

Osoby, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z pokerem to z pewnością nie raz zastanawiały się nad tym już. Zdajemy sobie sprawę z tego, że wiąże się to ze zdobyciem najpierw podstawowej wiedzy na temat pokera. Musimy więc zapoznać się z zasadami, oraz podstawowym słowniczkiem pokerzysty. Co z tego, że postanowimy stać się pokerzystą jak nie będziemy znać podstawowych zasad czy strategii. Takie postępowanie może sprawić, że nasza przygoda z pokerem zakończy się szybciej niż się zaczęła, i niż się tego spodziewaliśmy. Tak jak już tutaj wspomnieliśmy, w tym artykule chcemy zwrócić przede wszystkim uwagę na limity, jakie można wybrać w grze poker. Pierwszy to gra bez limitu, czyli już wspomniany No Limit. Jeśli decydujemy się na grę tego typu, to tutaj liczymy się z tym, że minimalne otwarcie lub przebicie stanowi wysokość dużej ciemnej, jednak przebicie nasze nie może być niższe niż poprzedniego gracza. Jeśli chodzi o górną granicę zakładu, to nie ma jej w tym przypadku ustalonej. Pewien gracz może więc w takiej sytuacji zdecydować się na postawienie wszystkich swoich żetonów.

Drugi rodzaj limitu, czyli gra z limitem puli. Jeśli chodzi o minimalne otwarcie i przebicie, to jest to tak samo jak w przypadku gry bez limitu. Jednak różnica pomiędzy tymi dwoma limitami polega na tym, że gra z limitem puli ma określoną górną granicę zakładu. Nie może być ona wyższa niż aktualna wysokość puli. Ostatni rodzaj limity, a dokładniej gra z ustalonym limitem, ma inne zasady niż w przypadku wyżej przez nas wspomnianych limitów. Tutaj wysokość wszystkich zakładów i ich ilość jest ściśle określona. Podczas grania z ustalonym limitem w każdej rundzie graczy obowiązuje licytacja ograniczona, do maksymalnie czterech zakładów.