Palmtopy w pracy i poza nią: dlaczego warto ich używać

Telefony z pda, czyli palmtopy, przydać się mogą w każdej sytuaciji. Podczas jazdy autobusem przychodzi nam do głowy pomysł na projekt lub artykuł, więc wyciągamy sprytne urządzenie. Na spotkaniu z klientem musimy szybko znaleźć jakąś informację w internecie, a może na zajęciach nie jesteśmy pewni jakiegoś wzoru. Nazwa pochodzi od połączenia dwóch słów: palm, czyli dłoń i top- na wierzchu.


W taki sposób posługujemy się tym i podobnymi narzędziami służącymi do komunikacji. Korzystając z telefonów dotykowych trzymamy dłoń na ekranie i uruchamiamy jego funkcje. Są one polecane szczególnie dla ludzi zabieganych, a więc większości z nas. Palmtopy swoim funkcjonowaniem przypominają małe komputery przenośne, które są używane głównie do nawiązywania połączeń z internetem. Pisanie na blogu, aktualizacja profilu portalach społecznościowych nie wymaga już dostępu do dużego i trudnego do przenoszenia komputera. Nie jest ważne, czy pamiętnik w sieci znajduje się na platformie WordPress, a może na bloxie. Nasz inteligentny, przenośny telefon obsłuży każdy z nich, jak również wiele innych domen internetowych. Przewaga nad netbookiem przejawia się w zminiaturyzowanym rozmiarze telefonu, bowiem mieści się w dłoni. Dzięki dołączonemu rysikowi nie trzeba się martwić o precyzję zapisywania wiadomości lub tekstów. Jeśli do tej pory używaliśmy zwykłych smartfonów, mieliśmy do czynienia z klawiaturą usytuowaną na ekranie. Stwarzała ona problemy z prawidłowym zapisem z powodu liter umieszczonych blisko siebie.

Wielkość ekranu nie powinna zakłócać komfortu korzystania z palmtopa, ponieważ istnieje możliwość powiększenia liter i oglądanych elementów. Przesuwany we wszystkie strony wyświetlacz pomaga w zapoznaniu się z każdym zakamarkiem interesującej nas strony internetowej. Ściąganie przydatnych nam plików odbywa się na zasadzie identycznej, jak przy użyciu komputera stacjonarnego lub laptopa. Co więcej, często nie musimy płacić za połączenie z internetem. W wielu miejscach, np. kawiarniach i uczelniach, a także w wybranych punktach miasta, łączymy się za pomocą bezprzewodowych sieci wi-fi.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 7.7/10 (13 głosów )
VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 0 (z 0 głosów)
Palmtopy w pracy i poza nią: dlaczego warto ich używać, 7.7 out of 10 based on 13 ratings