Osoba, która zastanawia się nad rozpoczęciem swojej przygody z pokerem powinna na samym początku zapoznać się z zasadami, strategiami, i innymi ważnymi kwestiami. W artykule tym postaramy się przybliżyć osobom początkującym na czym polega gra w pokera, oraz jakie są jego podstawowe zasady. Każda osoba, nawet taka która w ogóle się nie interesuje hazardem słyszała o grze jaką jest poker. Bardzo często też na partyjkę spotykają się znajomi. Również wśród młodzieży jest to spotykane określenie.

Oni jednak nie grają w pokera na pieniądze czy żetony ale w pokera rozbieranego. Wiele osób mówi o tym, że łatwo jest nauczyć się grać w pokera. Jednak jeśli chodzi o stanie się mistrzem, to droga do tego jest nie tylko bardzo długa ale również i trudna. Jest to jednak bardzo atrakcyjny a zarazem olbrzymi cel, który stawia sobie coraz więcej początkujących pokerzystów. Poker nie jest tylko jedną grą. Wyróżnić możemy kilka jego odmian. Między innymi wśród nich jest ta najbardziej popularna odmiana a dokładniej Texas Holdem. Do pozostałych odmian pokera zaliczyć możemy Omaha High, Omaha Hi/Lo, Seven Card Stud, Triple, i wiele innych. Jak już więc powiedzieliśmy Texas Holdem jest najpopularniejsza odmianą, i to właśnie większość osób udaje się do kasyna w celu wzięcia udziału w tej odmianie pokera. Osoba, która pragnie stać się mistrzem pokera musi również zapoznać się ze strategiami. Chodzi tutaj głównie o obranie sobie pewnej strategii w grze, która pozwoli na zwycięstwo. Poznanie najlepszej dla siebie strategii zajmować może sporo czasu. Jak wiemy w każdej grze działają pewne zasady tak jest również i w tym przypadku. Poker jest wspólną nazwą dla wielu gier karcianych. Wyżej wymieniliśmy odmiany pokera. Zasady pokera nie są trudne. Aby rozpocząć grę należy zapoznać się z podstawowymi zagraniami podczas gry, z podstawowym słownikiem pokerzysty, jak również i z układem kart. Najwyższym układem jest poker królewski.

Taki układ jest wtedy kiedy posiadamy kart po kolei od najwyższej czyli As. Zaraz po pokerze królewskim występują inne układy, a mianowicie : poker, kareta, full, kolor, itp.