Polskie może atrakcyjne nie tylko w czerwcu

Za miesiąc kalendarzowa zima, ale to nie znaczy, że polskie morze zamiera w ciszy i odchodzi w niepamięć. Z badań wynika, że ilość turystów, którzy decydują się na spędzenie ferii z dziećmi lub po prostu zimowego urlopu w grudniu czy styczniu nadal rośnie, chociaż i tak w tym okresie nie znajdziemy tutaj wielu spacerowiczów.

Bałtyk w miejscowości nadmorskiej MielnoNie mniej Bałtyk zimą to miejsce niepowtarzalne i urokliwe, o które trudno w jakiejkolwiek innej części Polski. Zimą warto wybrać się do niewielkiego miasta, położonego 40 kilometrów od Koszalina, tj. Darłowa lub nieco mniejszych ośrodków takich jak Mielno, Sarbinowo czy Gąski. W grudniu turyści znajdą we wszystkich miejscowościach skute lodem wydmy, chrupiący pod butami piach oraz piękne, zbudowane z rozbijających się o brzeg fal kry lodowe.

Bałtyk jest wtedy jakby nieco uspokojony, wstrzymany przez siłę mrozu i śniegu, które niekiedy wyhamowują wzburzony charakter morza. Warto jednak podkreślić, że krajobraz jaki możemy tutaj zastać zimą jest bardzo zróżnicowany – od zamarzniętych aż po horyzont fal, po wzburzone morze, które potrafi swoimi wąsami sięgać aż pod promenady. Najczęściej jednak Bałtyk zimą to miejsce kojące ducha i leczące ze zmęczenia. W tym czasie warto skorzystać z przejażdżek rowerowych wzdłuż zamarzniętego brzegu lub poślizgać się z miejscowych zatoczkach z dziećmi. Osoby, które cenią sobie aktywny wypoczynek powinny spróbować także biegu z kijkami do nordic walking lub spróbować swoich sił na pieszych wędrówkach po okolicznych lasach i ścieżkach turystycznych.

Zawiedzione nie będą przede wszystkim osoby, które planują dłuższy, kilkutygodniowy wypad za miasto. Ceny z jakimi przyjdzie nam się zderzyć zimą np. w Mielnie są znacznie bardziej przyjazne turystycznemu portfelowi. Za noc w hotelu lub prywatnej kwaterze na ogół zapłacimy nawet o 10-20 % mniej niż w sezonie letnim, a to szansa dla osób na spędzenie upojnych chwil z dala od problemów w pracy za naprawdę dobrą cenę. Zaoszczędzone w ten sposób pieniądze warto przeznaczyć chociażby na zorganizowanie zimowego kuligu lub wypad do miejscowej restauracji, aby móc skosztować pysznej, rybnej kuchni, która jest tak charakterystyczna dla północnej części naszego kraju.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 10.0/10 (1 głos )
VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: +1 (z 1 głos)
Polskie może atrakcyjne nie tylko w czerwcu, 10.0 out of 10 based on 1 rating