Postęp technologii – tablety i smartfony

Dobry sprzęt to taki, który nie tylko nie psuje się zbyt często, ale również nie za szybko się nam zestarzeje pod względem możliwości. Problemy tego typu dotykają najbardziej sprzętu komputerowego i tym podobnym urządzeniom.

Chyba każdy z nas pamięta czasy, gdy producent procesorów, firma Intel prześcigała się z AMD w tworzeniu procesorów o coraz wyższym taktowaniu zegara. Jednak jak z również innymi technologiami, także tutaj nastąpiła pewna granica technologiczna w tym przypadku dotycząca bardzo szybkiego nagrzewania się procesora. Producenci zostali zmuszeni do pójścia inną drogą i tak narodziły się procesory wielordzeniowe.

Obecnie wyścig ten zdecydowanie zwolnił i wszystko sprowadza się coraz bardziej do miniaturyzacji i poprawy wygody korzystania. W tym momencie coraz popularniejsze stają się  w użytku tablety oraz laptopy o bardzo cienkiej obudowie, które pozwalają na bardzo długie korzystanie bez dodatkowego ładowania.

Owszem szybkość procesorów i ich ilość na pokładzie nadal rośniej, ale dzieje się to przy jednoczesnej stałej miniaturyzacji.

Tablety, Smartfony i co dalej

Do niedawna korzystaliśmy z telefonów komórkowych   z fizyczną klawiaturą i monochromatycznym ekranem. Z czasem postęp tak przyspieszył, że najnowsze smarfony nie różnią się pod względem parametrów od zwykłego komputera. Podobnie sytuacja ma miejsce w przypadku tabletów, chociaż ich dosyć młody rozkwit spowodował, że od początku ich pojawienia się na rynku miały już one mocne podzespoły i ich obecna ekspansja polega bardziej na dokładaniu kolejnych modułów oraz próbie wydłużania pracy baterii na jednym ładowaniu.

Producenci elektroniki starają się tworzyć nowe potrzeby i jednocześnie je zaspokajać. Przykładem są właśnie tablety, które miały już kiedyś swoją premierę, jednak zostały odkryte na nowo dopiero wraz z pojawieniem się iPada firmy Apple.

W tej chwili producenci starają się łączyć najlepsze cechy tabletów i laptopów. Dlatego też laptopy otrzymują dotykowe ekrany, a tablety mają możliwość podpięcia fizycznej klawiatury.

Pojawiają się również rozwiązania kombinowane, które łączą funkcjonalności tabletów i laptopów w jedno rozłączne urządzenie.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 9.0/10 (1 głos )
VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 0 (z 0 głosów)
Postęp technologii - tablety i smartfony, 9.0 out of 10 based on 1 rating