Z czym wiąże się rozmowa kwalifikacyjna? – na pewno ze stresem i wielkimi nadziejami… Wbrew pozorom ten niezwykle ważny moment w życiu każdego bezrobotnego nie jest końcem formalności, a ich… początkiem! Rozmowa kwalifikacyjna to wstęp do świata obowiązków – nie tylko z tytułu wykonywanej pracy, ale i z tytułu rozliczania się z przychodów za nią pobieranych. Nie bez powodu mówi się, że w życiu pewne są tylko dwie rzeczy – śmierć i podatki.

O tyle tej pierwszej nie można uniknąć, o tyle z tą drugą można próbować sobie radzić. Znaczną część uposażenia każdego pracownika stanowią opłaty konieczne do uiszczenia – ukryte pod złowrogo brzmiącym pojęciem kwoty brutto. Opłaty te związane są przede wszystkim z odprowadzaniem obowiązkowych składek na ubezpieczenie społeczne, emeryturę czy podatek dochodowy. Bardzo pomocny przy ich obliczaniu jest kalkulator wynagrodzeń – narzędzie, które bardzo szybko znajdziemy za pośrednictwem wyszukiwarki internetowej. Dzięki niemu możemy za jednym „zamachem” wyliczyć wszystkie interesujące wartości – od wysokości pensji netto, po wysokość należnych składek ZUS czy zaliczek na podatek.

Kalkulator wynagrodzeń radzi sobie nie tylko z pojedynczymi zestawieniami, ale również z tymi obejmującymi cały rok. Bez wątpienia narzędzie to może okazać się niezwykle cennym źródłem informacji, choćby z punktu widzenia planowania wydatków.