Niewątpliwie ważnym elementem wykańczającym naszą ślubną kreacje są paznokcie. Na rynku, możemy znaleźć bardzo różnorodną ofertę salonów kosmetycznych, które proponują przyszłym żonom przedłużanie, odbudowanie, malowanie paznokcie i wiele innych upiększających zabiegów. Skupiając się na trendach w malowaniu, Panna Młoda może skorzystać z lakierów standardowych lub bardzo popularnych hybryd, które utrzymują się znacznie dłużej.

Dla Pań, które gustują w spokojnych, stonowanych i klasycznych paznokciach,idealnie nadadzą się kolory neutralne: delikatne róże, beże czy też brązy. Będą pięknym i delikatnym uzupełnieniem naszej kreacji. Bardzo popularną propozycją jest też tzw. baby boomer, delikatne różowo-białe cieniowanie, daje nam efekt niespotykanej elegancji. Stylizację dopełniać może delikatny efekt syrenki czy też subtelny wzorek na palcu serdecznym.

Szukając odważniejszych, bardziej wyrazistych paznokci, zwróćmy uwagę na motywy 3D. Są to wypukłe, przyczepiane do paznokci elementy, które dają nam przestrzenny efekt. Istnieje bardzo wiele wzorów, a kolor bazowy zależy jedynie od naszej wyobraźni. Awangardowe będą też elementy ozdobne przy skórkach, czy to kontrastowy, wyróżniający się kolor czy jaskrawe ozdoby tuż przy linii paznokcia i skórki. Panie, często wybierają też klasyczne paznokcie, bez elementów dekoracyjnych, natomiast w odważnych kolorach, np. głębokiej czerwieni i dobierają do nich podobne buty i dodatki.

Pomiędzy spokojem i ekstrawagancją, możemy wybrać złote zdobienia, również bardzo modne w tym sezonie (przykłady znajdziemy na portalu modnewesele.com). Należy udać się do dobrego, polecanego salonu, gdzie wykwalifikowane kosmetyczki są w tanie utworzyć każdy interesujący nas wzór. Dużym powodzeniem cieszy się połączenie bieli, ze złotymi elementami, namalowanymi specjalnym pędzelkiem – co tworzy unikalny, jedyny w swoim rodzaju wzór tylko dla nas.

Pamiętajmy, by wybierać salony sprawdzone, tak by nasze oczekiwania zostały spełnione. W razie wątpliwości, można zasięgnąć porady kosmetyczki, jaki wzór i kolor najładniej będzie zdobił nasze ręce.