Pi­sanie jest des­pe­racką próbą wy­dar­cia z sa­mot­ności

i odrobiny godności i trochę pieniędzy.

Jak skutecznie oszczędzać na emeryturę

Napisany przez dnia Lip 22, 2017 w Artykuły | Możliwość komentowania Jak skutecznie oszczędzać na emeryturę została wyłączona

Jak skutecznie oszczędzać na emeryturę

Emerytura z ZUS.

Dzięki przesadnej aktywności mediów w sprawach przyszłych emerytur bardzo duża ilość ludzi przestała wierzyć że dostaną jakąkolwiek emeryturę z ZUS i osoby te które starają się odpowiedzialnie podejść do tego zagadnienia starają się znaleźć rozwiązanie które pozwoli im pobierać w przyszłości emeryturę w godnej wysokości. W mediach bardzo często dziennikarze czy też zapraszani do programów publicystycznych ekonomiści używają frazy “zus jest bankrutem”.

Czy faktycznie Zakład Ubezpieczeń Społecznych jest bankrutem?

Oczywiście że nie. Sytuacja w ZUS jest mianowicie taka że ZUS nigdy nie miał swoich pieniędzy i nigdy w historii działalności nie odkładał pieniędzy ze składek do sejfu w celu wypłacania przyszłych emerytur. Zakład Ubezpieczeń Społecznych jest jedynie operatorem składek które znajdują się na wirtualnych kontaktach a które fizycznie pochodzą z bieżących wpłat dokonywanych przez osoby ubezpieczone. Niby mała różnica a jakże istotna. Obecnie utrzymanie Zakładu Ubezpieczeń Społecznych kosztuje zdecydowanie mniej niż pół procent produktu krajowego brutto i mimo to iż w mediach co chwile słyszymy o co raz to nowszych ekskluzywnych siedzibach regionalnego przedstawicielstwach ZUS to można śmiało powiedzieć że Zakład Ubezpieczeń Społecznych na tle swoich europejskich odpowiedników gospodaruje pieniędzmi bardzo rozsądnie. To że w ZUS mamy do czynienia z dziurą budżetową nie wynika z jakości zarządzania ale sytuacji demograficznej oraz sytuacji na rynku pracy. ZUS tylko wykonuje swoje ustawowe obowiązki z czego jest cały czas rozliczany.

Więcej

Fotografia 360

Napisany przez dnia Lip 11, 2017 w Artykuły | Możliwość komentowania Fotografia 360 została wyłączona

Fotografia 360

Normalne zdjęcia to w dzisiejszych czasach za mało, żeby oddać urodę danego miejsca, ponieważ ukazują tylko niewielką część czy wycinek danej sceny. W obecnych czasach coraz chętniej do pełnego oddania urody danego pleneru wykorzystuje się technikę panoramy 360. Panorama 360 daje możliwość, aby przerobić zwykłe zdjęcia na trójwymiarowy obraz każdego miejsca, wnętrza pomieszczeń, pojazdów czy plenerowych ujęć.

Przez możliwość obracania ujęcia we wszystkie strony, oddalania i przybliżania ujęcia wszyscy mogą się poczuć jakby byli w prezentowanym miejscu. Bardzo często fotografia 360 jest wykorzystywana przez właścicieli restauracji, hoteli czy też sprzedających domy i apartamenty do prezentacji swoich obiektów klientom. Dzięki takim możliwością mogą oni oglądnąć wirtualnie prezentowane miejsce i na pewno coś takiego długo zapamiętają. Do zrobienia panoramy niezbędne jest użycie dobrego fotograficznego aparatu. Na samym początku wykonuje się serię ujęć danego miejsca, następnie wykonuje się łączenie zrobione uprzednio fotografie w jedną panoramę, a na koniec zapisuje się je w formacie, który wybierze klient. Tak zrealizowaną panoramę możemy zaprezentować na tronie internetowej, gdzie wszyscy będą mogli ją oglądnąć bez ograniczeń.

Więcej

Seks jest dla ludzi

Napisany przez dnia Lip 2, 2017 w Artykuły | Możliwość komentowania Seks jest dla ludzi została wyłączona

Seks jest dla ludzi

To oczywiste stwierdzenie, które nie odkrywa Ameryki, jeśli będzie brane w dosłownym znaczeniu. Jeśli jednak chodzi o zdecydowanie szersze spojrzenie to trzeba powiedzieć, że stwierdzenie seks jest dla ludzi jest bardzo szerokim i wiele może się pod nim kryć. Jeśli jednak weźmiemy taką szeroką analizę można powiedzieć, żę pod tym stwierdzeniem kryje się zachęta do tego, by człowiek z seksu korzystał. Tego typu interpretacja wydaje się, że nie jest daleka od prawdy szczególnie w naszych czasach, gdy coraz więcej osób doskonale wie, że seks to przyjemność, dodatkowo taka przyjemność, która jest bardzo dobra dla naszego zdrowia i jest w stanie zagwarantować nam dobre samopoczucie, jeśli będziemy utrzymywać stałą aktywność w tym zakresie. Skoro więc seks jest dla ludzi i jesteśmy do niego zachęcani trzeba sobie powiedzieć, że nie będzie to już wyłącznie zajęcie dla osób, które są parą i cały czas są ze sobą blisko. Obecnie seks wychodzi poza małżeńskie łoża.

Seks dla każdego – seks jednorazowy

Erotyka, którą obecnie obserwujemy jest widoczna praktycznie na każdym kroku. Jeśli więc czujemy erotyczny pociąg będzie trzeba pomyśleć o jakieś partnerce, z którą ten pociąg będzie można zatrzymać. Możliwości tutaj nie brakuje, jednak co do zasady w takiej sytuacji nie szuka się partnerki na stałe, ale takie na kilka kontaktów seksualnych. I w tym względzie warto zajrzeć do eroanonse.com. To profesjonalnie przygotowany serwis internetowy, w którym ludzie zamieszczają swoje erotyczne anonse razem ze zdjęciami. Można osoby segregować miejscem zamieszkania, wiekiem czy płcią. To wygoda, by szybko wybrać grupę ludzi z naszego terenu. Jeśli liczymy na szybki niezobowiązujący seks to ten stanie się możliwy właśnie dzięki portalowi takiemu jak eroanonse.com.

W serwisie swoje ogłoszenie może umieścić każdy, wygodnie się go obsługuje, jest bardzo prostym dlatego każdy sobie z tym poradzi. To co ma znaczenie to również fakt, że obecnie te serwisy właśnie pozwalają na dołączenie zdjęć i potem na nawiązanie kontaktu. W ten sposób można od razu wybierać sobie tą drugą osobę spośród zdjęć jakie widzimy, a wiec ten wybór powinien być dużo bardziej przemyślany, przyniesie zadowalający efekt właśnie w związku z tym, że oprze się na zdjęciach, które są najlepszym kryterium wyboru dla wielu osób. Nie można bowiem zapominać o tym, że człowiek jest wzrokowcem i to co widzi przemawia do niego najlepiej.

Jeśli chodzi o seks i erotykę wydaje się, że dzieje się tak jeszcze bardziej i to właśnie dobrze wykonane zdjęcia nagości, erotyki, bielizny mogą sprawić, że będziemy chcieli kontaktować się z tą a nie inną osobą. Obecnie więc trudno wyobrazić sobie serwis z anonsami erotycznymi, w którym zdjęć będzie brakować. Właśnie, jeśli ktoś w serwisie się rejestruje, ale brakuje mu tego elementu jakim są zdjęcia to niestety jego szansa na to, że uda się kogoś znaleźć od razu będzie zdecydowanie mniejsza, tak więc na tą kwestię trzeba będzie uważać. Jeśli więc poważnie podchodzimy do serwisu trzeba się liczyć z tym, że będzie trzeba zaprezentować tam jakieś swoje zdjęcia.

Więcej

Gdzie jest stosowane kakao

Napisany przez dnia Maj 22, 2017 w Artykuły | Możliwość komentowania Gdzie jest stosowane kakao została wyłączona

Gdzie jest stosowane kakao

Znajdując do zjedzenia czekoladę wielu ludzi nie ma świadomości, skąd biorą się niektóre jej składniki. Co prawda większość osób wie, że w skład każdej czekolady wchodzi jakaś ilość kakao, lecz mało osób wie, z jakiego obszaru dokładnie ono jest importowane, a co więcej jak będzie wyglądać sam krzew. Kakaowe drzewa są uprawiane w równikowym klimacie, w Afryce, Ameryce Południowej i Azji. W tamtym klimacie znajdują się najbardziej odpowiednie warunki klimatyczne do tego, żeby ta delikatna roślina mogła wzrastać i owocować.

Obróbka zerwanych ziaren kakaowca to parę technologicznych procesów, w wyniku których dostaje się dwie podstawowe rzeczy, to znaczy kakaowe masło i miazgę, z jakich mieli się powszechnie znany kakaowy proszek. Najbardziej popularnym wyrobem który jest robiony z kakao jest czekolada, powstająca poprzez blanszowanie kakaowego masła, miazgi, cukru i mleka. W zależności od zastosowanego składu można rozróżnić parę różnych rodzajów czekolad.

Najchętniej wybierana przez dzieciaki, dzięki temu że słodka i smaczna, jest mleczna czekolada, która zawiera około trzydzieści procent masy kakaowej. Czekolady gorzkie i deserowe mają niekiedy do 80% kakaowej miazgi, a znacznie mniej cukrów, dzięki czemu są bardziej wytrawne i gorzkie, lecz dzięki temu znacznie zdrowsze. Biorąc do ręki czekoladę powinniśmy porządnie zobaczyć, jaką zawartość masy kakaowej ma w składzie, gdyż wytwórcy niekiedy lubią oszukiwać, znacznie zmniejszając ilość składników.

Więcej

BuyFans – dotarcie do klientów za pomocą Social Media

Napisany przez dnia Kwi 15, 2017 w Artykuły | Możliwość komentowania BuyFans – dotarcie do klientów za pomocą Social Media została wyłączona

BuyFans – dotarcie do klientów za pomocą Social Media

Jeśli chodzi o usługi, którymi się zajmujemy będziemy starali się dążyć do tego, by dotrzeć do konkretnej grupy użytkowników, którzy będą najwłaściwszymi. Chodzi o to, że każda firma ma jakiś charakter swojej działalności i jedne osoby taką ofertą będą bardziej zainteresowane inne zaś mniej. Dlatego nie ma się co dziwić, że w tym zakresie właśnie ważne będzie podjęcie takich działań, które sprawią, że firma będzie docierać do osób, które rzeczywiście jej ofertą będą zainteresowane. I to możemy Wam zagwarantować ze strony naszego serwisu. Dbając o naszych klientów staramy się cały czas pracować nad naszą ofertą.

Dzięki temu rzeczywiście macie gwarancję, że będziecie mieli nie sztucznych fanów, ale osoby, które Waszą firmą będą zainteresowane i dzięki temu łatwiej będzie o ożywioną dyskusję, łatwiej będzie również jakiś produkt sprzedać, a na tym jak wiadomo powinno Wam w szczególności zależeć. Co jeszcze warto brać pod uwagę? Oczywiście wchodzi w grę taka kwestia jak realizacja przemyślanych strategii i promocji, którymi łatwiej będzie trafić w pamięć potencjalnego klienta. To rzeczywiście coś istotnego, ponieważ w ten prosty sposób będzie można sprawić, że klienci będą chętniej do nas wracali. Oferta promocyjna, jakieś propozycje, które sprawią, że klient będzie mógł liczyć na jakiś plus, dodatek, gadżet. To ważne, ponieważ robie dobre wrażenie i można oczekiwać, że chętniej inni będą do nas wracali. Jednak jeśli nie wiecie jak się promować po prostu zlećcie to  firmie BuyFans.pl

Więcej

Gdzie dobrze zjeść

Napisany przez dnia Mar 27, 2017 w Artykuły | Możliwość komentowania Gdzie dobrze zjeść została wyłączona

Gdzie dobrze zjeść

Bary i restauracje od dawna się cieszą sporą popularnością. Odwiedzenie takiego miejsca to nie tylko możliwość spożycia wyśmienitego obiadu, lecz również do porozmawiania ze znajomymi, przyjaciółmi czy rodziną. Przeważnie idąc w takie miejsce będziemy się kierować się własnymi spostrzeżeniami lub recenzjami znajomych. Najlepsze restauracje będą chwalone, przez co bez przerwy będą miały grupę wiernych miłośników. Lecz sporo restauracji w różny sposób oszukuje klientelę. Przygotowywane potrawy są niedoważone, zaczynają używać zepsutych lub kiepskiej jakości surowców, a niekiedy po prostu jedzenie jest mało zjadliwe.

Jeżeli będziemy wiedzieć o tego typu restauracjach, to na pewno tam nie zajrzymy, cóż zrobić jednak, kiedy będziemy się wybierać do innej miejscowości i tam mamy zamiar odpowiednio się posilić? Niezwykle przydatny w takich przypadkach jest internet, gdzie na jednym z wielu serwisów można będzie odszukać recenzje o lokalach i odszukać te chwalone. Podając w wyszukiwarce frazę restauracje Warszawa lub restauracje Łódź otrzymamy listę serwisów przeróżnych restauracji. Starczy wtedy odnaleźć serwisy, publikujących recenzje i opinie i znaleźć polecane miejsca. Przeważnie usatysfakcjonowani internauci będą chwalić swe ulubione lokale, w tego typu opiniach podając wiadomości o pożywieniu, ale także atmosferze panującej w lokalu. Przez to udając się do innej miejscowości bezproblemowo znajdziemy lokal, w którym tanio i dobrze możemy zjeść smaczny obiad.

Jeżeli mamy chęci, to możemy także napisać własną recenzję, aby inne osoby poszukujące wartej odwiedzenia restauracji szybko ją mogły wyszukać.

Więcej

Fontanna czekoladowa na przyjęcie

Napisany przez dnia Lut 27, 2017 w Artykuły | Możliwość komentowania Fontanna czekoladowa na przyjęcie została wyłączona

Fontanna czekoladowa na przyjęcie

Jeżeli, w najbliższym czasie masz zamiar zorganizować jakiś event i szukasz czegoś co urozmaici to spotkanie do tego stopnia, że długo, długo po jego zakończeniu będzie jeszcze często wspominane, proponuję zainteresować się fontanną wypełnioną pyszną i delikatną czekoladą. Czekoladowa fontanna to idealne rozwiązanie, bowiem bardzo dużo ludzi uwielbia chwilę zapomnienia, przy cudownej, płynnej czekoladzie. Dodatkowo do tej czekolady można podać owoce, które równoważą wszelkie smaki tak, że nikt nie może się oprzeć tej cudownej mieszance.

W związku z powyższym, jeżeli jest to jednorazowa impreza i nie chcemy kupować takowych fontann, ze względu na fakt, iż są one dosyć drogie, możemy je również wynająć. Z pewnością nie będzie z tym problemu, bowiem w dzisiejszych czasach, ze względu na dużą popularność takowych fontann, jest ich na rynku naprawdę bardzo dużo. Jeżeli więc, chcemy zamawiać czekoladowe fontanny musimy się zastanowić jak dużo ludzi potencjalnie zawita na naszym przyjęciu, bowiem wielkość fontanny powinna być proporcjonalna do wielkości imprezy, po drugie ważne by zastanowić się jaka czekolada nam odpowiada najbardziej i przypasuje jak największej liczbie osób. Przeważnie mamy do wyboru czekoladę belgijską, klasyczną, gorzką oraz mleczną.

Więcej