Każdy z nas z pewnością marzy o tym by raz chociażby wygrać w pokera Texas Holdem. Należy wiedzieć przede wszystkim o tym, że gra w pokera jest grą umiejętności. Owszem czasem swoje znaczenie ma tutaj szczęście jednak na dłuższą metę liczą się umiejętności pokerzysty. Wielu z nas zastanawia się nad tym na co należy zwrócić szczególną uwagę kiedy siedzi się przy stole pokerowym. Chodzi tutaj o to by to wszystko na co zwracamy uwagę miało późniejsze sukcesy, czyli by z rozdania na rozdanie, i z turnieju na turniej stawać się coraz lepszym graczem, i trudniejszym przeciwnikiem dla pozostałych graczy. Jest jedna droga, która prowadzić nas będzie do stania się lepszym graczem.

Chodzi tutaj oczywiście o trening. Jak wiemy trening czyni mistrza, i w tej kwestii powiedzenie to jak najbardziej się spełnia. Każdy pokerzysta początkowy zanim będzie podążał w pogodni za gwiazdorstwem pokerowym, to przede wszystkim na samym początku powinien sobie odpowiedzieć na podstawowe pytanie: co chcę osiągnąć? Dopiero potem nasz cel możemy pomału, małymi kroczkami spełniać. Poker zaliczana jest do gry psychologicznej, bo tutaj niewątpliwie wymagana jest wiedza na temat zachowań przeciwników. Musimy wiedzieć, co mogą oznaczać ich miny, wyrazy twarzy. Nowi gracze bardzo często popełniają błędy. Związane są one z wieloma kwestiami, również w przypadku rozdań. Należy wiedzieć, że nowy gracz nie powinien brać udziały w zbyt dużej ilości rozdań. Jest to błąd, który niestety wiele osób popełnia. Owszem jest to wielka pokusa, jednak każdy z doświadczonych pokerzystów jest w stanie powiedzieć ci, że prowadzić to może tylko i wyłącznie do problemów. Aby stać się dobrym pokerzystą posiadać musimy również niektóre cechy, a przede wszystkim cierpliwość. Jest to gra przeznaczona tylko i dla osób cierpliwych.

Emocje czasem mogą wyprowadzić człowieka z równowagi. Jak wiemy tutaj emocje cały czas są i z rozdania na rozdanie są coraz silniejsze. Dobry i doświadczony zawodnik powinien posiadać pewne zdolności cierpliwości. Ponadto każdy nowy zawodnik powinien grać z odpowiedniej pozycji, obserwować swoich przeciwników jak również i być silnym psychicznie.