Poker jako najpopularniejsza gra wyróżnia kilka układów pokerowych. Dlatego też zanim zdecydujemy się na wejście do turnieju pokerowego to najpierw przypomnijmy sobie wszystkie układy jeśli graliśmy kilka lat temu. Człowiek pewne rzeczy zapomina, i mimo tego, że wydaje mu się, że wszystko dobrze wie, to jednak nic nie zaszkodzi wszystko sobie przypomnieć, by mieć pewność.

Najsilniejszym układem kart jest poker królewski. Układ ten przedstawia się tak, że wszystkie karty posiadane przez zawodnika są tego samego koloru, na przykład serce, plus do tego strit, czyli posiada karty od asa do dziesiątki. Taki strit składa się więc z asa, króla, damy, waleta oraz dziesiątki w tym samym kolorze. Czasami zdarzyć może się tak, że dwóch graczy przy jednym stoliku ma pokera królewskiego. Z pewnością nie jedna osoba zastanawia się w takiej sytuacji co robi się z pulą na stole? Jest ona dzielona na połowę na tych dwóch zawodników. Kolejny układ to poker po prostu. Jest to pięć kolejnych kart w jednym kolorze. Na przykład układ ten może wyglądać tak: dziewiątka, ósemka, siódemka, szóstka oraz piątka w tym samym kolorze. Jeżeli dwóch graczy ma pokera, to w tym przypadku nie będzie ta sama sytuacja z podziałem puli co w pokerze królewskim. Wygrywa w tym przypadku zawodnik, którego poker zaczyna się od wyższej karty. A jeśli będzie zaczynał się poker od tej samej karty to jak najbardziej pula zostaje znowu podzielona na połowę. W artykule tym nie jesteśmy w stanie opisać wszystkich układów pokerowych, dlatego zwrócimy uwagę jeszcze tylko na karetę oraz full. Kareta jest wtedy gdy cztery karty są jednakowej wartości. mogą być to więc cztery asy, lub cztery króle, itp.

Jeśli gracze mają taki sam układ kart to wygrywa ten z wyższą kartą poczwórną. Jeśli jednak mają takie same karty cztery, to wygrywa ten gracz, który ma wyższą kartę osobną. Full to ostatni układ kart który opiszemy. Występuje wtedy gdy ma się trzy karty tej samej wartości oraz dwie karty tej samej wartości. Warto zapoznać się z pozostałymi układami.