Utrwalić codzienność i najpiękniejsze chwile

Ślub to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu człowieka. Oznacza nieodłączne związanie swego przyszłego losu z drugą osobą. Uroczystości temu towarzyszące zasługują na ich uwiecznienie w postaci pamiątkowych zdjęć ślubnych. Jednak cenne momenty to nie tylko tego typu wielkie zmiany, lecz także ulotne chwile dnia codziennego. One również zasługują na docenienie oraz utrwalenie, ponieważ każda miniona sekunda życia przepada raz na zawsze.

Fotografia ślubna należy do kategorii zdjęć okazjonalnych i chociaż zajmuje się nią masa fotografów, to tylko u nielicznych, jak u tego fotografa – www.slawekstelmach.com, fotografia ślubna stoi na najwyższym poziomie. Każdy w mieście Tarnów doskonale wie co z fotografią ślubną jest w stanie zrobić Pan Sławek Stelmach. Wracając jednak do samej fotografii ślubnej, to w tej nazwie zawierają się tyle fotografie wykonane w trakcie wesela, lecz przede wszystkim sesja zdjęciowa państwa młodych. W obecnych czasach stanowi ona nieodłączną część każdego ślubu.

Młoda para wraz z fotografem udaje się we wcześniej ustalone miejsce, by, przyjmując romantyczne pozy, pozwolić uwiecznić portret kochanków profesjonaliście. Tło dla tych zdjęć z biegiem lat stwarza coraz więcej możliwości wyboru. Za dawnych lat często ograniczało się do pamiątkowego zdjęcia w studio, z jednobarwną płachtą w tle. Obecnie na miejsce sesji ślubnej nowo poślubieni zwykle wybierają piękne parki, tereny zielone, urokliwe krajobrazy czy charakterystyczne budowle. Taka lokalizacja przy ładnej pogodzie gwarantuje udane fotografie. Coraz więcej osób decyduje się też na sesje zagraniczne. Dzięki temu ich zdjęcia są bardziej oryginalne i charakterystyczne. Niestety, równocześnie taki wyjazd wiąże się z wyższymi kosztami. Obejmują one nie tylko konieczność opłacenia przejazdu i ewentualnego noclegu, lecz również wyższe wynagrodzenie dla fotografa.

Z kolei fotografia codzienna gwarantuje ogromną dowolność przedmiotu i podmiotu fotografowania. Na takich zdjęciach mogą się znaleźć wszyscy, w dowolnym przedziale wiekowym, profesji czy ilości. Podobnie sprawa wygląda w przypadku materii nieożywionej. Zapadający w pamięć napis na ścianie, niezwykły cień rzucany przez budynek czy zwykła siatka w niezwykły sposób zwisająca z drzewa to codzienne widoki. Każdy z nas natyka się jednak na inne i dlatego tak cenne staje się ich uwiecznianie oraz publikowanie. Również piękno natury zasługuje na uwagę. Każda pora roku, a nawet pora dnia pozwala ujrzeć ich inne oblicza. Fotografia codzienna jest więc uwiecznianiem wszystkiego, co nas otacza. Może ją wykonywać każdy wyposażony w aparat w dowolnie wybranym przez siebie momencie i miejscu. Niektórzy zajmują się tym profesjonalnie, wciąż doskonaląc swoją technikę fotografowania. Ta pasja jak każda inna może stać się dla nich sposobem na życie.

Różnica między fotografią ślubną a codzienną jest jak widać znacząca. Pierwsza z nich dotyczy konkretnego wydarzenia z życia, które ma za zadanie uwiecznić. Z kolei fotografia codzienna, jak już sama nazwa wskazuje, zajmuje się utrwalaniem zupełnie dowolnych momentów przewijających się w życiu nieustannie i każdego dnia. Każda z nich obrazuje coś innego, jednak jest równie potrzebna i wyjątkowa.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 0.0/10 (0 głosów )
VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 0 (z 0 głosów)