Hazard uważany jest jako jedna z najlepszych rozgrywek, która dostarcza nam przede wszystkim dużo emocji. Jest to sposób na rozrywkę preferowany przede wszystkim przez mężczyzn. Dla nich gra w pokera, ruletkę, czy bingo jest bardzo dobrym sposobem nam wyrzucenie wszystkich emocji. Należy jednak wiedzieć, że pod ogólnym określeniem hazard kryją się takie słowa jak: niebezpieczeństwo oraz ryzyko. Zadajemy więc sobie pytanie dotyczące tego, czy hazard na pewno jest rozrywką niebezpieczną? Jest jedna na to odpowiedź oczywiście, że tak. Nie chodzi tutaj już tylko i wyłącznie o ryzyko związane z utratą wszystkich oszczędności.

Hazard to również rozrywka, która doprowadzić może do uzależnienie. Brak opanowania nad tym co się robi, jest pierwszym krokiem popadnięcia w uzależnienie od hazardu. Warto wiedzieć o tym, że uzależnienie od hazardu jest tak jak inne uzależnienia chorobą. Możemy również śmiało powiedzieć, że tego rodzaju uzależnienie uważane jest jako jedno z najtrudniejszych do przezwyciężenia. Choroba związana z hazardem nigdy nie ma swojego końca. Czy to oznacza więc, że nie możemy pomóc pacjentowi uzależnionemu od hazardu? W pewien sposób tak, możemy powstrzymać chorobę, jednak nigdy nie będzie on całkowicie wyleczony. Podobnie jak w innych uzależnieniach, pierwszym krokiem będzie zrozumienie tego przez samego hazardzistę, że jesteśmy uzależnieni i powinniśmy poprosić o pomoc. Zrozumienie tego faktu przez większość hazardzistów nie należy jednak do najłatwiejszych spraw. Musimy wiedzieć, że jeśli hazardzista będzie wypierał swoje uzależnienie, i nie będzie chciał tego szyjąc do wiadomości, to możemy zapomnieć o tym, że jakiekolwiek tłumaczenia coś dadzą.

Uzależnienie od hazardu może nastąpić wtedy, kiedy hazardzista będzie tracił swoją kontrole nad tym co robi. W ostatnim czasie nie tylko tradycyjny hazard jest popularny, ale również i hazard przez Internet. Od tego rodzaju hazardu również idzie się uzależnić , warto więc chronić swoje dzieci przed tym uzależnieniem.