Wszystkie rodzaje ciśnieniomierzy

ciśnieniomierz

 Jeśli chcemy kupić dla siebie czy kogoś bliskiego ciśnieniomierz to warto najpierw zaznajomić się, jakie są w sprzedaży i na co konkretnie zwracać uwagę. Na pewno, jeśli chcemy żeby ciśnieniomierze były dokładne to trzeba stawiać na:

– wyższą cenę,

– jakość wykonania,

– łatwa obsługę,

– dokładność pomiarów.

Wymieniamy cztery podstawowe rodzaje ciśnieniomierzy

Ciśnieniomierz rtęciowy- obecnie nie jest on polecany ze względu na szkodliwość rtęci. Nawet termometry rtęciowe zostały wycofane. Jest to ciśnieniomierz, który przeznaczony jest dla profesjonalistów, ponieważ trzeba korzystać tutaj ze słuchawek, w których będzie odsłuchiwać tony nad tętnicą ramieniową. Jak widać nie będzie to urządzenie łatwe we obsłudze, dlatego trzeba wybierać dla siebie coś łatwiejszego w obsłudze.

Ciśnieniomierz elektroniczny nadgarstkowy- jest to proste urządzenie, dość łatwe w obsłudze, ale niestety jest to najbardziej niedokładny ze wszystkich ciśnieniomierzy dostępnych na rynku. Na pewno przemawia za nim niska cena, ale w tym przypadku nie ma sensu wydawać pieniędzy na coś, co tak naprawdę nie spełnia naszych oczekiwań.

Ciśnieniomierz elektroniczny naramienny- jest dokładniejszy od nadgarstkowego, ale niestety też nie jest zbyt dokładny. Jego zalety to na pewno obsługa, nie trzeba się nad niczym zastanawiać, bo pomiar odbywa się automatycznie. Wciskamy tylko przycisk start, a urządzenie samo pompuje i opuszcza powietrze pokazując wynik.

Ciśnieniomierz sprężynowy- jest to najbardziej dokładny ze wszystkich ciśnieniomierzy jednak jest trudny w obsłudze. Do odczytywania stosowane są słuchawki lekarskie, to urządzenie wymaga również częstej kalibracji.

Jak widać wybranie takiego urządzenia, które spełnia nasze wszystkie oczekiwania nie jest łatwe. Wszystkie dostępne ciśnieniomierze można sobie przetestować. Ciekawą ofertę znajdziemy w sklepie medycznym http://medyczny-sklepik.pl/, a więc nie ma, co czekać tylko trzeba szybko znaleźć dokładnie to, czego szukamy. Ciśnieniomierz powinien być jak najbardziej dokładny, bo tylko wtedy spełnia nasze oczekiwania. Chcemy wiedzieć, jakie mamy ciśnienie i czy mamy czas na wzięcie tabletki czy jednak trzeba będzie dozownic od razu do szpitala. To bardzo ważne żeby pomiary były jak najbardziej zliczone do tych rzeczywistych. Na pewno większość osób wybierze ciśnieniomierze naramienne, ponieważ one są najłatwiejsze w obsłudze i stosunkowo tanie. Połączenie jakości i ceny jest bardzo ważne. Nie oszczędzajmy na ciśnieniomierzach, bo one mogą nam któregoś dnia uratować życie.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 10.0/10 (1 głos )
VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 0 (z 0 głosów)
Wszystkie rodzaje ciśnieniomierzy, 10.0 out of 10 based on 1 rating