Wybierając hosting dla naszej strony internetowej powinniśmy zwrócić uwagę nie tylko na cenę pakietu, który jest nam oferowany, ale również na jakość usług, które otrzymujemy w pakiecie taniego hostingu.

Tani hosting w cenie

Każda firma oferująca tani hosting będzie chciała realizować określone zyski, pamiętajmy, że nikt nie da nam taniego hostingu prawie za darmo. Często zdarza się, że cena tanich hostingów nie idzie w parze ze wspomnianymi wcześniej pobocznymi usługami. Bo pamiętajmy, że o ile znajdziemy tani hosting z zadowalającą przestrzenią dyskową i transferem, to pozostałe elementy mogą być dość mocno okrojone. W tanim hostingu często zdarza się ograniczenie ilości kont pocztowych przyporządkowanych hostingowi. Oczywistym jest to, że w przypadku tanich hostingów może występować niski wskaźnik ogólnej pracy i działania serwerów czyli tak zwany uptime.

Tani hosting sposobem na promocję

Warto powiedzieć również o tym, że każdy hosting powinien przynosić dochody firmom, które go oferują. Zatem jeżeli dany hosting zalicza się do rodzaju taniego hostingu to bardzo często będą one cięły koszty helpdesku. Helpdesk w tanim hostingu to takie biuro pomocy i obsługi klienta. Istnienie takiego helpdesku w każdym, również w tanim hostingu jest wręcz niezbędne. Dowiedzmy się zatem czy tani hosting oferuje pomoc w przypadku problemów, a jeśli tak, to czy działanie tego biura pomocy jest ograniczone czasowo.

Wybór taniego hostingu

tani hostingTani hosting może przemycać ze sobą ryzyko reklam pojawiających się na naszej stronie internetowej, zawieszonej na danym tanim hostingu. Przecież oczywistym jest to, że nikt kto płaci nawet najniższą cenę za tani hosting nie chciałby, żeby na jego stronie www pojawiały się jakiekolwiek reklamy. Warto zatem dowiedzieć się jak najwięcej przed wyborem tanich hostingów, którymi jesteśmy zainteresowani.

Rynek jest coraz bardziej “przepchany” ofertami nowych i dopiero rozpoczynających działalność firmami. Wiele osób, chcących szybko zarobić konfiguruje serwer zgodnie z dostępnymi w Internecie poradnikami, uruchamia swój własny tani hosting. Takie podejście jednak w 99% przypadków kończy się niepowodzeniem, z tego względu, że sama instalacja/konfiguracja środowiska pod usługi hostingowe nie jest trudna, ale warto pamiętać, że środowisko hostingu współdzielonego powinno być w odpowiedni sposób zabezpieczone i cyklicznie aktualizowane, aby uniknąć sytuacji w których dochodzi np. do wycieku informacji.

Więcej na stronie: www.hoste.pl/hosting/serwer-eco