Chodzenie do kasyn i grywanie w gry karciane staje się popularne z roku na rok. Śmiało jednak możemy powiedzieć, że popularność ta ma już swoją historię. Jest wiele mężczyzn, którzy mają po 90 czy nawet 80 lat a w gry karciane grywali od najmłodszych lat. Jedną z popularniejszych gier karcianych jest BlackJack. Aby można było grać w Blackjack to konieczne jest wykorzystanie tali 52 kart. Czasem zdarza się, że talia kart składa się z większej liczby. Warto jednak wiedzieć, że im mniej jest kart to lepiej dla gracza.


Gra BlackJack polega przede wszystkim na tym, by jak zdobyć 21 punktów, lub zbliżyć się do tej liczby. Z pewnością nie jedna osoba zastanawia się co będzie w sytuacji kiedy przekroczymy liczbę 21? Wtedy automatycznie przegrywamy. W kasynie gra Black Jack nie rozgrywa się pomiędzy zawodnikami. Jest to gra pomiędzy graczem a krupierem. Jeśli gracz będzie miał 21 punktów lub zbliży się do tej liczby, to musi pokazać swoje karty. Tym samym również i krupier musi pokazać. Jeśli liczba jego kart będzie wynosiła 16 lub mniej, to konieczne jest dobranie jeszcze jednej karty. Punktacja w kartach wygląda następująco. Mianowicie wszystkie karty o 2 do 10 posiadają tyle samo punktów co wartość karty. Natomiast Walet, Dama i Król, też mają po 10 punktów a As ma 11. W blackJack nie ma konieczności używania jednej tali. Możliwe jest wykorzystanie aż do ośmiu tali kart. Dla gracza lepiej jak kart jest mnie, już o tym wyżej wspomnieliśmy.

Jednak jeśli chodzi o kasyno, to należy wiedzieć, że im więcej tali, to tym samym szanse kasyna na wygraną rosną. W grze BlackJack jest kilka podstawowych strategii: dobieranie, nie dobieranie kart, podwojenie stawki, rozdwojenie kart, ubezpieczenie . osoby, które chcą dowiedzieć się więcej na temat tych strategii, to mogą poczytać w Internecie informacje. Jak widać zasady gry w Black Jack są dość proste, i po krótki zapoznaniu się możemy już przystąpić do spróbowania swoich sił. Na końcu taką poradę damy: nie należy wznosić ubezpieczenia jeśli jesteś pewny wygranej.