To rzecz jasna nie finał, gdyż wypada również zwrócić uwagę na to, czy lokata jest droga w założeniu i w obsłudze, czy możemy to uczynić za pomocą sieci internetowej, czy nadmienione wyżej cofnięcie umowy przed czasem jest związane z dodatkowymi karami finansowymi, czy obcujemy z bankiem rzetelnym, czy ustanowienie lokaty potrzebuje posiadania weń rachunku osobistego, czy zaprezentowane w ofercie oprocentowanie lokat jest stałe czy też zmienne, czy kwota minimalna i maksymalna nas zadowala, i tak dalej.

Jeżeli posiadamy nieco odłożonych środków pieniężnych, wskazanym jest zwiększyć ich wartość na lokacie, tym bardziej że osobiste konto kasy nie pomnaża, a więc marnotrawi szansę zbicia nań dochodu. Jak jednak wychwycić najlepsze lokaty w momencie, gdy propozycji jest naprawdę bezlik? A no poprzez inspirowanie się paroma podstawowymi aspektami, determinującymi rentowność wszystkich z nich.

Szczęśliwie, owe kwestie da się zweryfikować niesłychanie prędko, w czym pomoże nam ranking lokat, który też trzeba wyłonić z rozwagą, patrząc na przykład na częstotliwość aktualizacji, banki z którymi dany współdziała, czy jasność interfejsu. Gdy natomiast trafimy na ranking, który będzie się charakteryzował solidnością, możemy mieć pewność, że bez jakiegokolwiek szkopułu wyszukamy dla siebie ofertę doskonałą. Jasne, trzeba przeznaczyć na to nieco wolnego czasu, lecz nie zapominajmy, że chodzi tu o produkt bankowy, a to łączy się bezpośrednio z naszymi środkami pieniężnymi, o które naprawdę wskazane jest walczyć, przede wszystkim w czasach teraźniejszych, zdominowanych rosnącym bezrobociem, wszechobecnym kryzysem i pozostałymi zagrożeniami natury finansowej.

W pierwszej kolejności należy rzucić okiem zaś na oprocentowanie, które tworzy nadrzędny parametr lokat, które powinno być większe, niźli obecna inflacja, i którego wartość musi brać pod uwagę tak zwany podatek Belki, wynoszący dziewiętnaście procent. Po drugie, lokaty bankowe wyławia się z racji na tak zwaną kapitalizację, czyli doliczenie zarobionych odsetek do sumy funduszu, a aby każdego dnia zarabiało dla nas coraz więcej pieniędzy, najbardziej opłacalnym wyborem stanie się kapitalizacja codzienna. Po trzecie nareszcie, warto zorientować się co do czasu trwania konkretnej lokaty, gdyż propozycje są przygotowywane tak, że im jest on dłuższy, tym ciekawsze oprocentowanie, wszakże pożądane byłoby tu też rozeznać się odnośnie swoich możności unieruchomienia kapitału, bo jego przedterminowe wyciągnięcie przekłada się bezwzględnie na utratę dotychczasowego zysku.