Nowoczesna reklama musi mieć wiele cech, które jeszcze kilka lat temu nie miały wielkiego znaczenia. Obecnie najbardziej istotnym narzędziem reklamy jest niewątpliwie Internet. Coraz więcej osób w naszym kraju z niego korzysta i właśnie tutaj szuka informacji dla siebie na temat w zasadzie każdy. Firmy też korzystają coraz częściej z sieci, kiedy poszukują partnerów, podwykonawców i klientów instytucjonalnych. Elektroniczna reklama potrzebuje specyficznych narzędzi. Jest to o wiele bardziej skomplikowane niż wydrukowanie i rozklejenie banera w centrum miasta.

W perspektywie reklama w sieci jest również o wiele bardziej kosztowna. Jednak jej efekty na pewno nasza firma odczuje, o ile dopasujemy ją do grupy docelowej i będziemy prowadzić konsekwentnie. Pozycjonowanie to jedno z działań promocyjnych, które w naszym kraju rozwija się bardzo dynamicznie. Jeszcze kilka lat temu nie było to tak popularne narzędzie jak w tej chwili. Duże firmy same zajmują się takimi działaniami, a mniejsze zlecają to specjalistycznym podmiotom, które wykonują takie działania na zasadzie outsourcingu. SEO copywriting również rozwija się dynamicznie właśnie ze względu na popularność narzędzia jakim jest pozycjonowanie. To obszar, w którym rozwija się ostatnio wielu specjalistów od copywritingu. Aby prowadzić odpowiednie pozycjonowanie konieczne staje się linkowanie, do którego wykorzystuje się budowane w specyficzny sposób teksty. Muszą one zawierać wybrane przez klienta słowa kluczowe, aby spełniały swoje zadanie. Działania z zakresu pozycjonowania nie zawsze dają efekty od razu, jednak na wyniki warto poczekać. Popularność działań SEO oraz wszelkiego typu linkowania i pozycjonowanie ma swoje realne uzasadnienie.

Na zachodzie od lat sięga się po pozycjonowanie jako sposób na podniesienie rozpoznawalności firmy. Profesjonalne podejście do tematu i aktywne pozycjonowanie firmy przynosi efekty. Obecnie, kiedy w sieci wiele jest sklepów internetowych tym bardziej istotne jest dla firm ich promowanie.