Jak się okazuje serwery WWW mają wiele rodzajów, ale nie różnią się tylko zadaniami. Ich różnorodność można również odnaleźć w obudowach. Serwer WWW ma 3 podstawowe obudowy. Od tego zależy ich wnętrze. Chociaż to też nie jest reguła, ponieważ serwer WWW może być mały, a mieć taką wydajność jak duży. To wszystko dzięki dzisiejszej technologii, która ciągle się rozwija. Więc zapoznajmy się z tymi serwerami WWW i ich obudowami.

Jak to jest z serwerami WWW wieżowymi?

Jak sama nazwa wskazuje ma on obudowę w kształcie wieży. Wygląd serwera WWW jest bardzo zbliżony do wyglądu komputera stacjonarnego, który jest bardzo prosty. serwery wwwJednak jego wnętrze jest zupełnie inne. Jego konstrukcja zapewnia nieprzerwaną pracę. Taki serwer WWW jest wykorzystywany w małych firmach. Potrzebuje specjalnego oprogramowania, które umożliwi utrzymywanie stron www.

Serwer WWW typu rack

Jest on stworzony do umieszczenia go w szafie przemysłowej. Takie serwery WWW są porównywane do pudełka po pizzy, ponieważ zazwyczaj mają wysokość 44,45 mm. Moc obliczeniową mają dużą, ale jego rozbudowa jest ograniczona z powodu konstrukcji. Zaletą serwera WWW tego typu jest to, że skupia bardzo dużą ilość obliczeniową na małej przestrzeni. A o to zazwyczaj chodzi. Wynajem powierzchni jest obecni bardzo drogi. Zatem lepiej, gdy nie jest jej tak dużo potrzeba.

Opis serwera WWW kasetowego

Cechuje go jeszcze większy stopień koncentracji. Z takimi serwerami WWW jest jeszcze bardziej wygodnie pracować. Ma bardzo małe wymiary. A jest to możliwe, ponieważ serwery WWW tego typu nie mają części komponentów. Zastały one z nich usunięte. Budowa serwera WWW jest modularna. Pozwala na oszczędność miejsca w pokoju z serwerami. Dzięki niej można łatwo zarządzać serwerami WWW. Co jest na pewno pozytywnym aspektem. Takie serwery www należą do jednych z najbardziej nowoczesnych.