Dobry sprzęt komputerowy to taki, który nie robi problemów w codziennej pracy. Popularne w ostatnich latach stały się komputery, które możemy zmieścić w małym plecaku, czyli notebooki.

Komputery te wyposażone w własny ekran, wbudowaną klawiaturę i obsługę myszki za pomocą tzw. touchpad  stały się hitem ostatnich kilku lat i dzięki stale postępującej technice i spadku cen podzespołów komputerowych możliwe stało się dotarcie do znacznie większej liczby klientów niż wcześniej.

Typowy notebook posiada standardowe podzespoły podobne do tych, które możemy znaleźć w stacjonarnym komputerze. Różnice jakie możemy znaleźć to niekiedy brak napędu DVD, czy nieco lepszy dysk do przechowywania danych tj. SSD. Karty graficzne dostępne w laptopach i notebookach również nie dorównują najmocniejszym dostępnych w stacjonarnych komputerach, ale zawsze ich moc jest wystarczająca do korzystania z większości typowych gier komputerowych.

Notebooki cały czas się zmieniają. Obecny sprzęt stara się dostosowywać do nowych możliwości np. przez obsługę ekranu dotykowego, czy możliwość wydzielenia poszczególnych elementów komputera. Wkrótce typowe notebooki mogą okazać się niewystarczające i zamiast nich użytkownicy zaczną korzystać np. z tabletów, które ostatnimi czasy stają się coraz bardziej popularne. Zarówno komputery stacjonarne jak również laptopy podwajają swoją moc co około 18 miesięcy. Prawo to dotyczy również  pojemności dysków twardych, ilości pamięci ram itd. W ten sposób sprzęt, który zakupimy dzisiaj za 18 miesięcy będzie miał co najmniej dwa razy mniejszą wartość. Warto mieć to na uwadze planując zakupy nowego komputera.

Gdy nie wiemy, który notebook będzie dla nas odpowiedni zawsze możemy skierować swoje  pytania do jednego z wielu forów internetowych na których specjaliści znający się znacznie lepiej od nas na komputerach. Również w sklepach komputerowych możemy śmiało pytać o możliwości poszczególnych komputerów, które nas interesują. Dzięki temu będziemy z pewnością znacznie lepiej orientować się w zakresie wyboru odpowiedniego komputera dla siebie.