Możliwość połączenia się z internetem to podstawa w każdym miejscu pracy i nauki. Dzięki bezprzewodowym sieciom nie ogranicza nas już kabel, albo dostęp do światłowodów. Z wi-fi korzystamy nie tylko poprzez komputer, ale także dzięki smartfonom czy palmtopom. To zapewnia stały kontakt ze znajomymi. Jesteśmy na bieżąco co do wydarzeń kulturalnych. Kolejna zaleta smartfonów to niewątpliwie ich niewielki rozmiar. Dostępność tych telefonów jest niemal powszechna. Komórkę dla siebie znajdziemy w różnych przedziałach cenowych.

HTC Wildfire, a może iPhone: każdy z nich ma swoich zwolenników i przeciwników. Większość firm wprowadza obecnie smartfony, które chcą wypróbować kolejni użytkownicy. Warty podkreślenia element, który wielu zachęca to możliwość personalizacji systemu w opisywanych telefonach. Sortowanie aplikacji i wybór przydatnych rozszerzeń zdecydowanie wpływa pozytywnie na działanie telefonu. Możemy sprawdzić na nim pocztę oraz w każdej chwili szybko połączyć się z internetem. Niektóre ze smartfonów z łatwością pokażą zawartość dokumentów z rozszerzeniem .doc lub PDF. Podkreślmy zamontowany w praktycznie każdym pda system nawigacji GPS. Pozwoli on odnaleźć najkrótszą drogę do określonego przez użytkownika celu. Przydatną aplikacją okazuje się też taka, która zawiera kaloryczność produktów spożywczych. Oprócz popularnego Androida, smartfony korzystają z systemu Symbian, a także Windows Phone 7 oraz kilku innych. Dobrze byłoby wypróbować niektóre z nich, aby wybrać najbardziej dopasowany dla nas. Nie wszystkie palmtopy mają klawiaturę na ekranie dotykowym. Do wyboru mamy modele z wysuwaną klawiaturą, w dół albo do boku.

Smartfon przyda się zarówno studentowi, jak przedstawicielowi handlowemu, czy biznesmenowi. Łatwa, wręcz intuicyjna, obsługa nie ogranicza grona odbiorców telefonów tego typu. Ustawienia widżetów znajdujących się na ekranie powitalnym pomogą dostać się do najważniejszych aplikacji. Oprócz tego dostępna w telefonie instrukcja obsługi pomoże rozwiać wszelkie wątpliwości dotyczącego używania urządzenia.