Dobry sprzęt to taki, który nie tylko nie psuje się zbyt często, ale również nie za szybko się nam zestarzeje pod względem możliwości. Problemy tego typu dotykają najbardziej sprzętu komputerowego i tym podobnym urządzeniom.

Chyba każdy z nas pamięta czasy, gdy producent procesorów, firma Intel prześcigała się z AMD w tworzeniu procesorów o coraz wyższym taktowaniu zegara. Jednak jak z również innymi technologiami, także tutaj nastąpiła pewna granica technologiczna w tym przypadku dotycząca bardzo szybkiego nagrzewania się procesora. Producenci zostali zmuszeni do pójścia inną drogą i tak narodziły się procesory wielordzeniowe.

Obecnie wyścig ten zdecydowanie zwolnił i wszystko sprowadza się coraz bardziej do miniaturyzacji i poprawy wygody korzystania. W tym momencie coraz popularniejsze stają się  w użytku tablety oraz laptopy o bardzo cienkiej obudowie, które pozwalają na bardzo długie korzystanie bez dodatkowego ładowania.

Owszem szybkość procesorów i ich ilość na pokładzie nadal rośniej, ale dzieje się to przy jednoczesnej stałej miniaturyzacji.

Tablety, Smartfony i co dalej

Do niedawna korzystaliśmy z telefonów komórkowych   z fizyczną klawiaturą i monochromatycznym ekranem. Z czasem postęp tak przyspieszył, że najnowsze smarfony nie różnią się pod względem parametrów od zwykłego komputera. Podobnie sytuacja ma miejsce w przypadku tabletów, chociaż ich dosyć młody rozkwit spowodował, że od początku ich pojawienia się na rynku miały już one mocne podzespoły i ich obecna ekspansja polega bardziej na dokładaniu kolejnych modułów oraz próbie wydłużania pracy baterii na jednym ładowaniu.

Producenci elektroniki starają się tworzyć nowe potrzeby i jednocześnie je zaspokajać. Przykładem są właśnie tablety, które miały już kiedyś swoją premierę, jednak zostały odkryte na nowo dopiero wraz z pojawieniem się iPada firmy Apple.

W tej chwili producenci starają się łączyć najlepsze cechy tabletów i laptopów. Dlatego też laptopy otrzymują dotykowe ekrany, a tablety mają możliwość podpięcia fizycznej klawiatury.

Pojawiają się również rozwiązania kombinowane, które łączą funkcjonalności tabletów i laptopów w jedno rozłączne urządzenie.