Z najnowszych statystyk wynika, że coraz częściej decydujemy się na organizację swoich przyjęć okolicznościowych na terenach hoteli. Dotyczy to głównie osób, które zapraszają gości z daleka, dlatego też, nie mają oni możliwości szybkiego powrotu do domu po zakończonej imprezie.

Ponadto, wiele kompleksów restauracyjno-hotelowych, oferuje pokoje dla wszystkich gości obecnych na przyjęciu w obniżonych cenach. Wydaje się zatem, że takie rozwiązanie jest jak najbardziej optymalne w przypadku osób, które zapraszają, także gości z zagranicy. Na salach bankietowych hoteli bardzo często też, organizowane są imprezy firmowe dla większych ilości pracowników. Jak wiemy bowiem, przestrzenie takich sal, na ogół są bardzo duże. Ponad to pracownicy firm, podobnie jak goście innych przyjęć mogą liczyć na tańsze noclegi w hotelach. Poza tym, w koszty noclegu wliczone są już śniadania następnego dnia. Z całą pewnością więc, decydując się na organizację przyjęcia, bądź też innej imprezy okolicznościowej dla gości przyjezdnych, zwróćmy uwagę na to, czy mamy możliwość samodzielnego zapewnienia im noclegu w naszym domu. Jeśli nie, dobrym rozwiązaniem jest organizacja takiego przyjęcia na sali bankietowej hotelu. Zwróćmy również uwagę, że obsługa hotelowa i restauracyjna, należy do jednych z najlepiej przygotowanych pracowników do podawania dań.

Doświadczeni barmani z kolei, zajmą się przygotowywaniem skomplikowanych napojów i drinków dla naszych gości. Ponadto, kuchnia hotelowa, należy do jednych z najlepszych na rynku. Dania serwują znani i cenieni kucharze. Każdy klient ma możliwość wyboru menu i dostosowania dań do upodobań swoich gości na przyjęciu. Ponad to, mamy możliwość także dostosowania ceny za jedną osobę w zależności od naszych możliwości finansowych. Nie ulega zatem żadnej wątpliwości, że kompleksy hotelowe, to jeden z najlepszych pomysłów na zorganizowanie przyjęcia okolicznościowego. Zdaniem ekspertów, bankiety będą należeć do jednych z najbardziej udanych, jeśli pozwolimy, aby ich przygotowaniem zajęli się managerowie znanych hoteli. Wystrój sali, jak również całodniowe menu, zaskoczą mile naszych gości, tak że zapamiętają ten dzień jako jeden z najlepszych.

Warto jednak zauważyć, że w tego typu restauracjach, bardzo często organizowane są także komunie, dla nieco mniejszej liczby osób. Niestety, przyjęcia komunijne należy rezerwować z kilkuletnim wyprzedzeniem, gdyż rodzice dzieci komunijnych dokonują rezerwacji sali, nawet kilka lat wcześniej. Wynika to głównie z faktu, że w późniejszym okresie bardzo trudno jest zarezerwować elegancką salę na przyjęcie dla swojego dziecka. Z całą pewnością jednak, decydując się na imprezą na terenie obiektu hotelowego, możemy być spokojni o jej przygotowanie na bardzo wysokim poziomie. Stylowe i przestronne sale, smaczna kuchnia, jak również eleganckie obejście to jedne z wielu zalet, jakie zachęcają nas do organizacji wesela na terenie hotelu. Ponad to, nasi goście mają możliwość rezerwacji pokojów w atrakcyjnie niskich cenach.

 

źródło: http://katowice.restauracja-atmosfera.pl/pl/przyjecia-rodzinne