W Polsce istnieje wiele firm proponujących swoje usługi remontowe. Działają one na cały terenie Polski. Są to małe firmy kilku osobowe oraz te większe, które zatrudniają całą rzeszę fachowców. Ekipy remontowe specjalizują się w wielu dziedzinach. Niektóre zajmują się budowami domów, inne kompleksowymi remontami a jeszcze inne wykończeniami wnętrz.


W zależności od rodzaju firmy każda z nich ma swój określony profil, którym się posługują. By firma remontowa była profesjonalna oraz wykonywała wszystkie działania prawidłowo musi zatrudnić wysokiej klasy specjalistów. Muszą to być prawdziwi fachowcy, którzy solidnie wykonają swoją pracę. Dlatego zatrudniają najczęściej wyspecjalizowaną kadrę inżynieryjną, oraz wykwalifikowanych i doświadczonych pracowników. Oprócz znakomitych specjalistów firmy muszą posiadać także bardzo dobre zaplecze techniczne. Pozwoli to na wykonanie wszystkich rodzajów robót, które są niezbędne do rozpoczęcia oraz do wykończenia remontu. Oprócz usług remontowych firmy remontowe oferują również kompleksowe usługi w takich dziedzinach jak instalacje elektryczne, wodno-kanalizacyjne oraz centralnego ogrzewania. Bardzo duże firmy posiadają strony internetowe, gdzie uwzględniony jest ich profil działalności. Przedstawiają także wyceny prac, które odbywają się na podstawie kosztorysów budowlanych. Najczęstszymi zabiegami, którymi zajmują się ekipy remontowe to: sztukateria gipsowa, podłogi, panele, wykładziny, tynki ozdobne, kafelkowanie, glazura, terakota, a także montaż okien i drzwi. Przed podpisaniem umowy zapoznajemy się z cenami zaproponowanymi przez firmę.

Ceny podane są najczęściej za metr kwadratowy wykonanej roboty. Kosztorysant oblicza koszty za pomocą wcześniejszego wymierzenia mieszkania. Podaje cenę końcową, na którą możemy się zgodzić bądź skorzystać z usług innych firm budowlano-remontowych. Kosztorys wykonywany jest najczęściej bezpłatnie by zachęcić klientów do podjęcia decyzji współpracy z tą firmą. Firmy takie gwarantują wysoką jakość naszych usług oraz bezwzględną terminowość realizacji.