Wakacje nad polskim morzem to zawsze spora porcja adrenaliny. Będzie pogoda czy nie? Będziemy plażować czy też szukać jakiegoś innego opcjonalnego sposobu wypoczynku. Takie niestety są warunki klimatyczne nad Bałtykiem, taki jest urok nadmorskich kurortów.

Można oczywiście wybrać południe Europy albo znacznie bardziej egzotyczne rejony świata z gwarancją pogody, niemniej jednak statystycznie systematycznie zwiększa się liczebność urlopowiczów którzy nie wyobrażają sobie wakacji letnich gdzie indziej niż nad polskim morzem. Osobliwa atmosfera, wspaniałe krajobrazy i unikatowe powietrze.

Sprawa alternatywnego zajęcia podczas wczasów nad morzem tyczy się głównie osób przyjeżdżających nad morze na urlop z dziećmi. One muszą mieć zajęcie i dobrze żeby była to aktywna forma spędzania czasu. Dlatego też warto jako cel na wczasy nad morzem wybierać większe ośrodki a nie małe nie mające nic do zaproponowania wioski. Wspaniałym rozwiązaniem wydaje się być w tym przypadku zatem Pobierowo.

Pobierowo to niezwykle interesujący, barwny i tętniący życiem przez cały okres wakacyjny nadmorski kurort wczasowy ze wspaniałą szeroką i piaszczystą plażą. Miejscowość rekomendowana jest szczególnie rodzinom z małymi dziećmi. Co roku bowiem na plaży działa projekt pod kryptonimem Akademia Słońca, dzięki któremu dzieci i nie tylko będą mieć ciekawe zajęcia, a ich rodzice będą mogli pozostawić je pod fachową opieką animatorów i na chwilę oddać się kąpielom opalaniu na słońcu.

Gminny projekt Akademia Słońca to nie tylko mini park rozrywki i atrakcji dla dzieci. Także dla dorosłych proponowane są liczne konkursy i turnieje, jak rownież kursy i szkolenia udzielania pierwszej pomocy oraz wiele innych ciekawych konkurencji uatrakcyjniających wypoczynek na plaży.

Także po plaży na wakacjach dzieci nie powinny się nudzić. W samym centrum działa stacjonarny plac zabaw ogrodzony i bezpieczny, a wokół niego są rozstawione ławeczki dla rodziców lub opiekunów. Wzdłuż ulicy Grunwaldzkiej, głównej arterii w Pobierowie, rozstawionych jest jeszcze sporo dmuchanych placów zabaw oraz występujące na każdym kroku miejsca gdzie najmłodsi mogą się rozerwać.

Dla starszych dzieci a także młodzieży, rekomendowane jest słynne Centrum Sportu czyli liczne boiska, korty, bieżnie lekkoatletyczne itp. Do tego wypożyczalnie gokartów i rowerów. Jednym słowem Pobierowo to jedno wielkie centrum atrakcji i wypoczynku. Jeśli do tego dodamy świetne cukiernie i lodziarnie, w których można oddać się uciechom podniebienia to Pobierowo jawi się jako jedno z najlepszych miejsc na rodzinne wymarzone wczasy nad Bałtykiem.