Poszukiwania interesujących nas stron w sieci nie zawsze są łatwe i przyjemne. Kiedy nie znamy nazwy firmy czy też chcemy znaleźć podmiot o konkretnych parametrach, takie szukanie może nam zając wiele czasu. Aby wyszukiwanie dawało nam możliwość znajdowania jedynie stron związanych z tematyką jaka nas interesuje stosuje się zabiegi z zakresu SEO. Pozycjonowanie, linkowanie i tym podobne aktywności pozwalają na promocję konkretnych firm na pierwszych pozycjach w wyszukiwarkach, jak i na wsparcie w procesie poszukiwania konkretnych witryn.

Aby pozycjonowanie stało się możliwe konieczne jest wykorzystywanie narzędzi SEO, jest to miedzy innymi copywriting. Pozycjonowanie w dużym stopniu opiera się o specjalistyczne aplikacje, które plasują konkretną witrynę na wysokiej pozycji w wyszukiwarce po wpisaniu przez użytkownika konkretnego słowa lub wyrażenia. Linkowanie tych stron opiera się o tekstu przygotowane zgodnie z pewnymi zasadami i zawierające słowa kluczowe jakie do wyszukiwarki trafiają. Nie zawsze teksty stworzone przez SEO copywriterów trafiają na stronę. Często dzieje się tak, iż wykorzystuje się je jedynie jako odnośnik do pozycjonowania. Jednak linkowanie odbywać się może również poprzez zastosowanie tekstów docelowo trafiających na daną witrynę internetową. Zatem możliwości jest wiele. Aby pozycjonowanie zadziałało konieczne jest odpowiednie katalogowanie tekstów oraz korzystanie z zaawansowanych aplikacji. Zaplecza z jakich korzystają osoby odpowiedzialne za prowadzenie pozycjonowania to specjalne narzędzia, przygotowane z myślą o takich aktywnościach. Reklama w wyszukiwarkach oparta o pozycjonowanie nie należy do tanich, jednak w dłuższej perspektywie daje ona bardzo dobre efekty.

Potwierdza to wiele badań konsumenckich. Linkowanie stron i umieszczanie ich na dobrych pozycjach w najbardziej popularnych wyszukiwarkach to najlepszy sposób na promowanie firmy. Stanie się ona o wiele lepiej rozpoznawalna, a to na pewno przełoży się na poziom sprzedaży towarów czy usług.