Nowoczesne oczyszczacze powietrza takiej klasy jak Xiaomi Air Purifier 2s to niezbędny element wyposażenia mieszkania, biura czy innych pomieszczeń, w których przebywamy. Zasięg urządzenia to około 37 m kwadratowych, więc oczyści powietrze we właściwie każdym pomieszczeniu, także salonie. Jeśli nie możemy pozwolić sobie na oczyszczacz w każdym pomieszczeniu, na pewno warto umieścić go przynajmniej w sypialni. Nowoczesne oczyszczacze takie jak Xiaomi Air Purifier 2s doskonale poradzą sobie ze smogiem, który dostaje się do naszych mieszkań i biur z zewnątrz, a także z bakteriami, grzybami, pyłkami roślin i innymi alergenami, roztoczem i brzydkimi zapachami. Ale to nie wszystkie możliwości oczyszczaczy, Dodatkowo posiadają one czujniki wilgotności i temperatury, które pozwalają utrzymywać te parametry na odpowiednim dla nas poziomie. Funkcja nawilżająca sprawdzi się szczególnie zimą, gdy powietrze ogrzewanych centralnym ogrzewaniem mieszkań jest bardzo suche, co negatywnie wpływa na naszą kondycję i samopoczucie.

Dla kogo oczyszczacz powietrza

Każdy skorzysta z dobroczynnego działania oczyszczacza, ponieważ każdy z nas lepiej się czuje w świeżym i czystym powietrzu. Są jednak grupy osób, które powinny poważnie rozważyć zakup oczyszczacza, ponieważ czyste powietrze jest dla nich szczególnie ważne. Są to rodzice niemowląt i małych dzieci. Małe dziecko ma nie do końca wykształcony system immunologiczny i jest bardziej narażone na działanie negatywne chorobotwórczych bakterii, grzybów oraz na alergie. Rodzice nie muszą martwic się o zakłócanie snu maluszka przez pracę urządzenia, ponieważ oczyszczacz powietrza Xiaomi posiada tryb nocny, czyli tryb wyjątkowo cichej pracy. Wyjątkowo, bo w ogóle oczyszczacz Xiaomi 2s działa niezwykle cicho. Kolejną grupą są alergicy cierpiący na alergie wziewne. Doskonałe filtry oczyszczacza Xiaomi bez trudu zatrzymują pyłki rośli, roztocza i inne alergeny. Przyniesie to ogromną ulgę chorym na alergie, pozwoli na ograniczenie uciążliwych objawów. O oczyszczaczu powinna pomyśleć każda osoba o obniżonej odporności, szczególnie w przebiegu choroby nowotworowej oraz osoby z poważniejszymi zaburzeniami w obrębie układu oddechowego. Warto wspomnieć, chociaż odradzamy palenie w ogóle, a już zwłaszcza w pomieszczeniu, że filtru oczyszczacza Xiaomi radzą sobie z większością szkodliwych substancji, jakie zawarte są w dymie papierosowym. Pomoże to znacznie ograniczyć bierne palenie niepalących domowników, a sam palacz dłużej będzie przebywał w czystym powietrzu, co może mieć niebagatelne znaczenie dla jego zdrowia. Każdy skorzysta na używaniu oczyszczacza. Przede wszystkim czyste powietrze zapewnia zdrowy, efektywny sen będący podstawą prawidłowego wypoczynku. Niweluje bóle głowy po wstaniu, co zdarza się, gdy śpimy w zanieczyszczonym powietrzu oraz redukuje drapanie w gardle, chrypkę, ból gardła czy też uczucie zapchanego nosa. Zimą nasza skóra się nie przesusza, ponieważ w pomieszczeniach utrzymywana jest stała, optymalna wilgotność.

Co wyróżnia oczyszczacz Xiaomi 2s

Xiaomi 2s to udoskonalona wersja poprzedniego modelu. W porównaniu do poprzedniego modelu jest jeszcze mniejszy (40 procent mniejszy od poprzedniego modelu), a jednocześnie wydajniejszy. To w pełni inteligentne urządzenie, którym można sterować bezprzewodowo za pomocą specjalnie zaprojektowanej aplikacji na smartfony – Mi Home. Dzięki niej w prosty sposób można na bieżąco poprawiać parametry oczyszczania i dopasować je do wielkości pomieszczenia. Praca urządzenia nie będzie zakłócała snu czy codziennych aktywności. Jego parametry w trybie uśpienia wynoszą jedynie 32 db. Dzięki swojej wydajności jest też niezmiernie ekonomiczny w użytkowaniu. Technologia zastosowana w silniku pozwala zmniejszyć zużycie energii o 58%. Jest to urządzenie bardzo wydajne i oferuje nam szybkie dostarczanie czystego powietrza (310m3/h). Zajmuje mu to zaledwie 10 minut w pomieszczeniu o powierzchni 21m2.

 

Co zyskamy, używając oczyszczacza powietrza?

Przede wszystkim zdrowe czyste powietrze. Warto też wspomnieć o praktycznym aspekcie, jakim jest 3 krotne zmniejszenie częstotliwości wycierania kurzu, w pomieszczeniach gdzie pracuje oczyszczacz. Regularne, stałe oczyszczanie powietrza z chorobotwórczych mikroorganizmów, bakterii, grzybów, pleśni, roztoczy, a także pyłków roślin i innych alergenów to doskonała profilaktyka w chorobach układu oddechowego. Zyskujemy także efektywny sen, bez bóli głowy i wrażenia zapchania nosa po wstaniu. Zyska także nasza uroda, bo nawet zimą przy kaloryferach nasz skóra w optymalnie wilgotnym powietrzu nie będzie się przesuszała.